Agron Duka: Jemi pranë popullit turk në këtë ditë të vështirë!

Tërmeti i fortë që goditi rajonet lindore të Turqisë, ka shkaktuar të paktën 500 viktima deri tani, një bilanc që vazhdon të rëndohet


Agron Duka, Kryetar i Partisë Agrare Ambientaliste

Jemi pranë popullit turk në këtë ditë të vështirë!

Tërmeti i fortë që goditi rajonet lindore të Turqisë, ka shkaktuar të paktën 500 viktima deri tani, një bilanc që vazhdon të rëndohet për shkak se ka shumë të plagosur dhe të zhukur nën rrënoja.

Në këtë ditë të rëndë fatkeqësie, ne jemi pranë atyre që janë prekur nga kjo tragjedi, ata që kanë humbur të afërmit dhe janë dëmtuar. Ne jemi pranë qeverisë dhe autoriteteve turke, e veçanërisht atyre që po luftojnë për të shpëtuar të mbijetuarit.

Kjo është një ditë kur ne në Shqipëri duket të kujtojmë mbështetjen që dha qeveria dhe pupulli turk për zonat e prekura nga tërmeti në vitin 2019 në Laç dhe Fushë Krujë.

Kjo është një fatkeqsi natyrore, para të cilës askush mbi tokë nuk ka fuqi.

Por kjo tragjedi na kujton edhe njëherë se ne duhet të bëjmë gjithëçka për të përmirësuar teknologjinë e ndërtimit dhe të investojë në Mbrojtjen Civile për të qenë të gashtëm tu ofrojmë ndihmë njerëzve të prekur, në të tilla raste.

Lexo më shumë nga

Sukses i kompanive turke në Panairin Ndërkombëtar të Tiranës

Dhoma e Tregtisë së Stambollit (İTO) mori pjesë në Edicionin e 29-të Panairit të organizuar nga Klik Expo Group

Global 360

Presidenti Macron akuzohet për tradhti ndaj Francës!

Mori pjesë në një ceremoni hebraike brenda rezidencës së vet zyrtare, në Pallatin Elysée.

Diplovista

Moisiu: Greqia të ndryshojë sjelljen ndaj Shqipërisë!

Ish-presidenti i Shqipërisë Alfred Moisiu, intervistë për Euronews Albania

Gjeopolitika

Gjashtë shtetet e lëkundura, që do të vendosin për të ardhmen e gjeopolitikës

Cliff Kupchan është kryetar i institutit kërkimor “Eurasia Group”.

OPED

Si do ta shkruante Inteligjenca Artificiale romanin tim “Komploti”!

Do të quhej : Komploti kundër Komplotit. Autor: Inteligjenca Artificiale. Çmimi: falas.

Profil

Rauf Fico, diplomati brilant me vizion perëndimor

Rauf Fico përcaktoi juridiksionin e konsullatave shqiptare dhe Konsullatave të Nderit të Shqipërisë jashtë vendit.

Masmedia

Sukses i kompanive turke në Panairin Ndërkombëtar të Tiranës

Dhoma e Tregtisë së Stambollit (İTO) mori pjesë në Edicionin e 29-të Panairit të organizuar nga Klik Expo Group