Rama: “Mrekullitë e Shqipërisë” në BBC

Ky emision me autore Bettany Hughes është mjaft i shikuar në botë me gati gjysmë miliard shikues në Botë.


Kryeministri Edi Rama ka shpërndarë spotin publicitar të një prej emisioneve më të famshëm në botë mbi thesaret e tokës në kanalin BBC WORLD NEWS, i cili do të shfaqë më 21-22 janar “Mrekullitë e Shqipërisë”.

Rama shton se kjo ishte diçka e paimagjinueshme deri kur Shqipëria Turistike nisi të marrë formën që po i jepet vit pas viti.

Ky emision me autore Bettany Hughes është mjaft i shikuar në botë me gati gjysmë miliard shikues në Botë.

Në episodin e parë që do të transmetohet më 21 janar, Hugnes do të udhëtojnë në Shqipërinë malore, për të zbuluar qytetet epike e kala, vende arkeologjike dhe histori e kulturë të larmishme sipas asaj që shkruhet në faqen e BBC-së.

MIRËMËNGJES 😊

dhe me kënaqësinë e veçantë të spotit publicitar të një prej emisioneve më të famshme në botë mbi thesaret e tokës, i cili ka një audiencë gjysëm miliardë shikues në vit, e më 21-22 janar shfaq “Mrekullitë e Shqipërisë” në kanalin BBC WORLD NEWS, diçka e paimagjinueshme deri kur Shqipëria Turistike nisi të marrë formën që po i japim vit pas viti, ju uroj një fundjavë të qetë🙏

Posted by Edi Rama on Friday, January 13, 2023

Lexo më shumë

Sulmi kibernetik nga Irani, Shqipëria plan strategjik për sigurinë e informacionit

Autoritetet publikuan sot planin strategjik për sigurinë e informacionit, pas sulmit kibernetik të ardhur prej Iranit

Global 360

A do të ndikojë tërmeti në zgjedhjet e 14 majit në Turqi?

Erdogan ka shpallur një gjendje të jashtëzakonshme tre-mujore pas katastrofës së tërmetit vdekjeprurës.

Diplovista

Ambasadori Alastair King-Smith: Shqipëria historikisht është lidhur me Mbretërinë e Bashkuar

Ambasadori i Mbretërisë së Bashkuar Alastair King-Smith, në një intervistë mbrëmjen e sotme për Grida Dumën në “Top Story”, ka…

Gjeopolitika

Erdogan: Nuk ka anëtarësim në NATO për Suedinë!

Deklarata e vjen pas protestës së mbajtur në Stokholm, ku u dogj edhe një kopje e Kuranit, librit të shenjtë…

OPED

“Serbia 2022”, në gjunjë nga Moska dhe barikadat antiperëndimore!

Gjeneral Piro Ahmetaj është ekspert për SK, Rajonin dhe NATO, Zv/Pesident i Këshillit të Atlantikut dhe Ish: Këshilltar i Presidentit të…

Profil

Mit’hat Frashëri, avokati i shquar i Shqipërisë

Kemi marrë nga një shqiptar i Amerikës, Z. Lumo Skëndo, një thirrje në favor të pavarësisë së vendit të tij…

Masmedia

Si shpëtoi për 30 vjet Matteo Messina Denaro, kryemafiozi i Cosa Nostra

Kreu i Cosa Nostra-s dhe i arratisuri kryesor italian nuk gjendej prej 30 vitesh, edhe pse tashmë diheshin shumë gjëra…