Vullnetarizmi, diplomatja amerikane ndan përvojat me nxënësit e shkollës “Mihal Grameno”

Ajo ndau foto dhe histori nga koha si vullnetare e Korpusit të Paqes që e çoi në Nepal dhe Vanuatu

Denaj pret Wisner: Diskutuam mbi projektet e USAID!

Ministrja e Bujqësisë, Anila Denaj priti Të Ngarkuarin me Punë në Ambasadën e SHBA, David Wisner dhe drejtuesen e USAID në Shqipëri, Mischere Kawas.

Kosova nënshkruan me USAID-in marrëveshjen rreth 35 milionë dollarëshe

Marrëveshja e Grantit për Zhvillim është nënshkruar nga presidentja e Kosovës Vjosa Osmani dhe ushtruesja e detyrës së drejtoreshës së USAID-it, Kerry Monaghan Hogler

Zjarret në Shqipëri, Yuri Kim takim me ekspertët e USAID dhe Emergjencës së Mbrojtjes Civile

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara në Shqipëri, Yuri Kim, ka zhvilluar një takim në Pashaliman, së bashku me ekspertët e USAID dhe Emergjencës së Mbrojtjes Civile.