“The National”: Eksploroni zonat rurale të Shqipërisë, një shije e traditave dhe kulturës vendase

Zinara Rathnayake shkruan në “The National”.

“National Geographic”: Pesë arsyet pse Shqipëria duhet të jetë arratisja juaj mesdhetare e radhës

Joseph Reaney shkruan në “National Geographic”.

Media amerikane: Shtatë atraksionet turistike më të vlerësuara në Shqipëri për 2024

Justin Alexander shkruan në revistën amerikane të udhëtimit “Wyandottedaily”.

Media italiane: Shqipëria në krye të listës së udhëtimeve të turistëve

Edhe për verën e 2024, Shqipëria është në krye të listës së udhëtimeve të turistëve italianë që duan të shkojnë me pushime në plazh dhe në një destinacion jo shumë larg Italisë, sipas revistës italiane manintown.com.

“Skyscanner”: Vizitoni plazhet më të bukura në Shqipëri

Rërë e butë, ujë i kristaltë, peizazhe që të lënë pa frymë – zbuloni plazhet mahnitëse të Shqipërisë, shkruan e përditshmja italiane “Skyscanner”.

“The Independent”: Shqipëria – destinacioni i ri mesdhetar

Shqipëria mund të jetë destinacioni tjetër mesdhetar i mrekullueshëm, tha shefi i kompanisë më të madhe të pushimeve në Evropë TUI.

“CN Traveller”: Tirana dhe Berati mes qyteteve më të lira evropiane për të kaluar pushimet

Shtëpitë e paharrueshme osmane të bardha të Beratit janë krejtësisht unike në ekzistencën e tyre kolektive dhe ndikimin vizual.

“Euronews”: Lugina e Thethit, vendi i përsosur për t’u çlodhur

Rebecca Ann Hughes shkruan në “Euronews Travel”.

“Travel off Path”: Shqipëria mes tre destinacioneve verore në Evropë për t’u vizituar në 2024

Vinicius Costan shkruan në revistën amerikane të udhëtimeve “Travel off Path”.

“Wom Travel”: Shqipëria – destinacioni me plazhet më të bukura në Evropë

Nga plazhet e arta të Algarve deri te xhevahiret sekrete të Shqipërisë, ja disa nga destinacionet frymëzuese për pushimet tuaja të ardhshme sipas renditjes “European Best Destinations”