Veliaj shërben drekën e Kurban Bajramit në qendrën komunitare në Laprakë

Me rastin e Kurban Bajramit, Bashkia e Tiranës shtroi drekë festive në të gjitha qendrat sociale për familjet në nevojë, të moshuarit dhe personat me aftësi të veçanta.

Veliaj uron besimtarët për Kurban Bajramin: Të lëmë mënjanë zilitë dhe baltën ndaj njëri-tjetrit!

Nga selia e Komunitetit Mysliman të Shqipërisë, kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj uroi të gjithë besimtarët gëzuar festën e Kurban Bajramit

Rama uron besimtarët myslimanë për Kurban Bajramin

Kryeministri Edi Rama uroi sot besimtarët myslimanë me rastin e kësaj feste të rëndësishme në fenë islame.

Besimtarët myslimanë festojnë sot Kurban Bajramin

Kurban Bajrami është festa që simbolizon sakrificën sublime të babait të profetëve, Ibrahimit a.s.

Dreka e Kurban Bajramit, Veliaj: Qendrat sociale të Tiranës, si në një familje të madhe

Në Qendrën “Të qëndrojmë së bashku në Kombinat”, festoi edhe kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj.

Nikolla: Kurban Bajrami dëshmon fuqinë e besimit

Kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla uroi sot besimtarët myslimanë me rastin e Kurban Bajramit.

Kurban Bajrami, besimtarët myslimanë falin namazin

Mijëra besimtarë mbushën mëngjesin e sotëm sheshin “Skënderbej” për faljen e Kurban Bajramit