Çunat e bukur që ia dhamë botës

Miqtë e mi, kür t’i u bjerë rruga në Hagë, ndaloni te La Passione, porosisni edhe Far Niente

Kur natyrën e fusin në kornizë!

E ngulit bukurinë e saj me sytë e shpirtit, i sigurt që atë pamje e merr me vete, kudo që të shkosh

E vërteta përtej brengës prokurore

“Brenga e prokurorit”, roman nga Ahmet Prençi.

Bashkim Hoxha diellon edhe në “Dimrin e Librave”

Mes romaneve të shumtë në jetëshkrimin e tij letrar, Bashkim Hoxha na prezantom me romanin “Dimri i librave”, një histori që e sheh gati si film, prej stilit të tij të patjetërsueshëm.

Nikolla: Faktor i rëndësishëm, bashkëpunimi në arsim, shkencë dhe kulturë mes Shqipërisë dhe Kosovës

Kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla, priti delegacionin e Komisionit për Arsim, Shkencë, Teknologji, Inovacion, Kulturë, Rini dhe Sport të Kuvendit të Kosovës, të kryesuar nga kryetari, Ardian Gola.

Ambasadori i BE, Luigi Soreca takon Kryetaren e Komisionit Parlamentar për Integrimin Evropian, Jorida Tabaku

Ambasadori i BE-së në Shqipëri, Luigi Soreca është takuar sot me kryetaren e Komisionit Parlamentar të Integrimit Jorida Tabaku, e cila ishte e shoqëruar nga dy deputetët e PD Flutura Açka dhe Belind Këlliçi.