Interneti Starlink tashmë i disponueshëm edhe në Shqipëri, Rama: Mirë se erdhe Elon

Ky lajm u përshëndet nga Kryeministri Edi Rama, i cili në një postim në rrjetet sociale shkruan “Mirë se erdhe Elon”.

Miliarderi dhe Inteligjenca Artificiale: Këtu vendoset fati ynë

Eshtë e vështirë të mos argumentosh që Musk e sheh veten si Steve Jobs i ri

Rama: Me Mister X në Romë!

Kryeministri Edi Rama takoi sot në Itali themeluesin e Space X dhe pronarin e rrjetit social X, Elon Musk.

Ja sa mund të vlejë deri në 2030-ën SpaceX!

Kompania SpaceX e Elon Musk mund të kapë vlerën e rreth 500 miliardë dollarëve deri në vitin 2030,

Pasuria e Elon Musk ra nën 200 miliardë dollarë për herë të parë

Pasuria e tij neto e vlerësuar ishte 234 miliardë dollarë përpara raportit tremujor të fundit

Elon Musk, rekord botëror me 165 miliardë dollarë humbje

Sipas “Guinnes World Records”, që prej nëntorit të vitit 2021 deri në dhjetor 2022, Musk ka humbur rreth 165 miliardë dollarë nga pasuria e tij

Elon Musk prezanton robotin Tesla Bot

Kreu ekzekutiv i Tesla, Elon Musk, ka prezantuar projektin për zhvillimin e një roboti humanoid, që do të debutojë në formë prototipi vitin e ardhshëm.