Manastirliu: Shqipëri-Azerbajxhan, mundësi të reja bashkëpunimi në arsim

Në takimin e Komitetit të Përbashkët mes Shqipërisë dhe Azerbajxhanit sot në Baku, ishte e pranishme edhe ministrja e Arsimit dhe Sportit, Ogerta Manastirliu.


Në takimin e Komitetit të Përbashkët mes Shqipërisë dhe Azerbajxhanit sot në Baku, ishte e pranishme edhe ministrja e Arsimit dhe Sportit, Ogerta Manastirliu.

Manastirliu në një postim në rrjetet sociale tha se gjatë kësaj mbledhje u diskutua mbi forcimin e bashkëpunimit mes dy vendeve.

“Me zëvendëskryeministren Belinda Balluku dhe kolegë ministra, diskutuam mbi forcimin e bashkëpunimit mes dy vendeve në sektorët kyç të zhvillimit ekonomik, si në fushën e energjisë, transportit, arsimit, bujqësisë, shëndetësisë, turizmit për të krijuar mundësi të reja bashkëpunimi mes dy vendeve tona”, shkruan Manastirliu.

Gjatë mbledhjes së Komitetit të Përbashkët mes Shqipërisë dhe Azerbajxhanit pjesëmarrësit biseduan për fusha interesi të përbashkëta, siç është energjia, ekonomia, bujqësia, kultura, arsimi, shëndetësia dhe fusha të tjera, të cilat kanë të bëjnë me inovacionin dhe digjitalizimin.

(ATSH)

Super Gjermania!

Gjermania e nisi rrugëtimin në Europian, në mënyrën më të mirë të mundshme, duke mposhtur Skocinë 5-1

Global 360

G7 – Papa Françesku u kërkon udhëheqësve të ndalojnë armët e IA-së

Papa Françesku u ka bërë thirrje sot udhëheqësve të Grupit të Shtatë (G7) që të miratojnë një qasje të kujdesshme…

Diplovista

Hasani për median vendase: Rumania vend partner në rrugën e Shqipërisë drejt integrimit në BE

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Igli Hasani, intervistë për median rumune “CaleaEuropeană.ro”.

Gjeopolitika

Pika të zeza apo të ndritshme?

Viti 2024 duket që do të shënjohet nga luftrat dhe zgjedhjet, të cilat do të ndikojnë në fatin e një…

OPED

Shqipëria, emigrantët dhe BE

Ndërsa procesi i votimit në vendet e BE edhe pak i afrohet fundit, pak ditë më parë kryeministrja e Italisë,…

Profil

Ibrahim Kodra, “poskubisti” i fundit në Europë

Kur ishte fëmijë, portreti që i bëri komandantit të xhandarmërisë së qytetit rezultoi fatsjellës për të.

Masmedia

Super Gjermania!

Gjermania e nisi rrugëtimin në Europian, në mënyrën më të mirë të mundshme, duke mposhtur Skocinë 5-1