Hasani pret Tomlinson: Dialog i mirë politik me Mbretërinë e Bashkuar

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Igli Hasani priti ministrin e Shtetit kundër Emigrimit të Paligjshëm të Mbretërisë së Bashkuar, Michael Tomlinson.


Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Igli Hasani priti sot ministrin e Shtetit kundër Emigrimit të Paligjshëm të Mbretërisë së Bashkuar, Michael Tomlinson.

Hasani theksoi në rrjetet sociale se me ministrin Tomlinson diskutoi lidhjet e forta dypalëshe dhe dialogun mjaft të mirë politik mes dy vendeve, me fokus në strategjitë për të rritur përpjekjet e përbashkëta në trajtimin e migracionit të paligjshëm dhe krimit të organizuar.

“Kuadri ligjor dypalësh në mbështetje të bashkëpunimit mes Shqipërisë dhe Mbretërisë së Bashkuar ka rol vendimtar në adresimin efektiv të këtyre sfidave”, u shpreh Hasani.

Tomlinson ishte sot në Tiranë si pjesë e Konferencës Ndërministeriale të vendeve të Ballkanit Perëndimor “Bashkëpunimi për Sigurinë dhe Flukset Migratore përmes Ballkanit Perëndimor”.

Veliaj: Krenar teksa dëgjon historitë e guximshme të shqiptarëve të suksesshëm

Kryebashkiaku publikon foto nga përgatitjet për takimin e nesërm të kryeministrit Rama me sipërmarrësit shqiptarë të Lombardisë.

Global 360

Osmani në takim me Chulick: Çdo sukses i Kosovës mban edhe vulën e SHBA

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani ka pritur në takim Nicole Chulick, zëvendësndihmëssekretaren e Departamentit të Shtetit nga Byroja…

Diplovista

Moisiu: Greqia të ndryshojë sjelljen ndaj Shqipërisë!

Ish-presidenti i Shqipërisë Alfred Moisiu, intervistë për Euronews Albania

Gjeopolitika

Pika të zeza apo të ndritshme?

Viti 2024 duket që do të shënjohet nga luftrat dhe zgjedhjet, të cilat do të ndikojnë në fatin e një…

OPED

Shkolla e shkrimtarit

Shkrimtari nuk bëhet nga shkolla, shkrimtari lind.

Profil

Ibrahim Kodra, “poskubisti” i fundit në Europë

Kur ishte fëmijë, portreti që i bëri komandantit të xhandarmërisë së qytetit rezultoi fatsjellës për të.

Masmedia

Veliaj: Krenar teksa dëgjon historitë e guximshme të shqiptarëve të suksesshëm

Kryebashkiaku publikon foto nga përgatitjet për takimin e nesërm të kryeministrit Rama me sipërmarrësit shqiptarë të Lombardisë.