Kodheli takim me drejtuesit e Qendrës për Sigurinë e Sektorëve Qeverisës në Gjenevë

Kodheli, ka takuar sot drejtoren e Qendrës për Sigurinë e Sektorëve Qeverisës në Gjenevë (DCAF), Chuard dhe dy zëvendësit e saj, Born dhe Stancic.


Deputetja e Partisë Socialiste, njëherazi kryetare e Komisionit për Politikën e Jashtme në Kuvendin e Shqipërisë, Mimi Kodheli, ka takuar sot drejtoren e Qendrës për Sigurinë e Sektorëve Qeverisës në Gjenevë (DCAF), Chuard dhe dy zëvendësit e saj, Born dhe Stancic.

Kodheli përmes një postimi në rrjetet sociale bën të ditur se në fokus të takimit ishte siguria kibernetike.

“Takim i frytshëm me Ambasadoren Chuard, drejtore e Qendrës për Sigurinë e Sektorëve Qeverisës në Gjeneva DCAF dhe dy zëvendësve të saj z. Born dhe z. Stancic”, bën të ditur Kodheli.

“Në ditët e sotme kur sektori i sigurisë ka marrë një rëndësi të veçantë, siguria e kufijve, por sidomos ajo në fushën kibernetike, bashkëpunimi me organizatat ndërkombëtare që mbështesin këta sektorë mbetet një nevojë dhe domosdoshmëri me qëllim mbrojtjen e mjedisit dhe të ardhmes së qytetarëve tanë”, përfundon Kodheli.

(ATSH)

Lexo më shumë nga

Lufta, te pragu?

Izraeli dhe Irani, në një rajon të nxehtë sic është Lindja e Mesme kanë njohur së bashku raporte komplekse me…

Global 360

Izraeli kërkon mbledhjen e Këshillit të Sigurimit pas sulmit të Iranit

Izraeli ka kërkuar që Këshilli i Sigurimit i OKB-së të mbajë një mbledhje urgjente sot për të dënuar sulmin e…

Diplovista

Moisiu: Greqia të ndryshojë sjelljen ndaj Shqipërisë!

Ish-presidenti i Shqipërisë Alfred Moisiu, intervistë për Euronews Albania

Gjeopolitika

Pika të zeza apo të ndritshme?

Viti 2024 duket që do të shënjohet nga luftrat dhe zgjedhjet, të cilat do të ndikojnë në fatin e një…

OPED

Lufta, te pragu?

Izraeli dhe Irani, në një rajon të nxehtë sic është Lindja e Mesme kanë njohur së bashku raporte komplekse me…

Profil

Ibrahim Kodra, “poskubisti” i fundit në Europë

Kur ishte fëmijë, portreti që i bëri komandantit të xhandarmërisë së qytetit rezultoi fatsjellës për të.

Masmedia

Lufta, te pragu?

Izraeli dhe Irani, në një rajon të nxehtë sic është Lindja e Mesme kanë njohur së bashku raporte komplekse me…