Begaj takim me Aliyev: Energjia dhe turizmi, në krye të agjendës

Presidenti i Republikës, Bajram Begaj po zhvillon një vizitë në Azerbajxhan.


Presidenti i Republikës, Bajram Begaj po zhvillon sot një vizitë në Azerbajxhan.

Begaj pati një takim me homologun e Azerbajxhanit, Ilham Aliyev.

Begaj u shpreh se të dy vendet po çojnë përpara bashkëpunimin politik si dhe po forcojnë bashkëpunimin ekonomik në fusha kyçe me interes të përbashkët.

Gjithashtu, Begaj nënvizoi se, energjia dhe turizmi janë në krye të agjendës.

“Takim produktiv me mikun tim të dashur, Presidentin e Azerbajxhanit, Ilham Aliyev sot. Ne po e çojmë përpara bashkëpunimin tonë politik dhe po forcojmë bashkëpunimin ekonomik në fusha kyçe me interes të përbashkët. Energjia dhe turizmi janë në krye të agjendës sonë”, u shpreh Begaj në një postim në platformën X.

Lufta, te pragu?

Izraeli dhe Irani, në një rajon të nxehtë sic është Lindja e Mesme kanë njohur së bashku raporte komplekse me…

Global 360

Izraeli kërkon mbledhjen e Këshillit të Sigurimit pas sulmit të Iranit

Izraeli ka kërkuar që Këshilli i Sigurimit i OKB-së të mbajë një mbledhje urgjente sot për të dënuar sulmin e…

Diplovista

Moisiu: Greqia të ndryshojë sjelljen ndaj Shqipërisë!

Ish-presidenti i Shqipërisë Alfred Moisiu, intervistë për Euronews Albania

Gjeopolitika

Pika të zeza apo të ndritshme?

Viti 2024 duket që do të shënjohet nga luftrat dhe zgjedhjet, të cilat do të ndikojnë në fatin e një…

OPED

Lufta, te pragu?

Izraeli dhe Irani, në një rajon të nxehtë sic është Lindja e Mesme kanë njohur së bashku raporte komplekse me…

Profil

Ibrahim Kodra, “poskubisti” i fundit në Europë

Kur ishte fëmijë, portreti që i bëri komandantit të xhandarmërisë së qytetit rezultoi fatsjellës për të.

Masmedia

Lufta, te pragu?

Izraeli dhe Irani, në një rajon të nxehtë sic është Lindja e Mesme kanë njohur së bashku raporte komplekse me…