Dita Ndërkombëtare e Gruas, ambasadorja Kumbe fjalim në Universitetin e Haifës

Ambasadorja e Shqipërisë në Izrael, Meri Kumbe, ishte e ftuar të fliste në Universitetin e Haifës në kuadër të Ditës Ndërkombëtare të Gruas.


Ambasadorja e Shqipërisë në Izrael, Meri Kumbe, ishte e ftuar të fliste në Universitetin e Haifës në kuadër të Ditës Ndërkombëtare të Gruas.

POSTIMI I AMBASADËS SHQIPTARE NË IZRAEL

Sot ishte një ditë ndryshe, mes studentëve të mahnitshëm në Universitetin e Haifës. Ne patëm një bisedë për Shqipërinë dhe në kuadër të Ditës Ndërkombëtare të Gruas, ambasadorja Meri Kumbe ishte e ftuar të fliste edhe për zonjat në pozita të larta dhe kohë sfiduese.

Faleminderit për mikpritjen Prof. Israel Doron, Dekan i Fakultetit të Mirëqenies Sociale dhe Shkencave Shëndetësore të Universitetit të Haifës, Prof. Arik Ceshin, Shef i Departamentit të Shërbimeve Njerëzore dhe Pr. Yehuda Hamovich për organizimin e këtij takimi.

Today was a different day, among amaizing students at University of Haifa. We had a conversation about Albania 🇦🇱 and in…

Posted by Ambasada Izrael on Wednesday, March 13, 2024

“Daily Mail”: Mirë se vini në Rivierën Shqiptare – destinacioni i ri i pushimeve me plazhe të pacënuara

Joe Kessel shkruan në të përditshmen britanike “Daily Mail”.

Global 360

CNN zbulon prapaskenën e tërheqjes së Biden

Vendimi përfundimtar i Presidentit Joe Biden për t’u larguar nga gara u mor në 48 orët e fundit

Diplovista

Rakipi: Bisedimet Kosovë-Serbi të përqendrohen tek njohja, jo më në çështje teknike

Kryetari i Institutit për Studime Ndërkombëtare Albert Rakipi thotë se ka ardhur koha për një qasje tjetër në dialogun mes…

Gjeopolitika

Pika të zeza apo të ndritshme?

Viti 2024 duket që do të shënjohet nga luftrat dhe zgjedhjet, të cilat do të ndikojnë në fatin e një…

OPED

Lamtumirë mjeshtër!

Tani më shumë se kurrë ka zënë vendin e tij në panteonin e letrave botërore.

Profil

Një emër i njohur i elitës intelektuale dhe politike të çerekshekullit të fundit

75-vjetori I lindjes -- Rrugëtimi i Z. Koçi Tahiri nga galeritë e Bulqizës në sallën e legjislativit shqiptar (2017-2021)

Masmedia

“Daily Mail”: Mirë se vini në Rivierën Shqiptare – destinacioni i ri i pushimeve me plazhe të pacënuara

Joe Kessel shkruan në të përditshmen britanike “Daily Mail”.