Përurohet në Sllovaki pllakata përkujtimore në nderim të Shenjtores Nënë Tereza

Në Katedralen e qytetit Nitra u mbajt një Meshë e Shenjtë. I pranishëm ambasadori i Shqipërisë, Arten Hanku.


Sot në Katedralen e qytetit Nitra, në Sllovaki, u mbajt një Meshë e Shenjtë nga Nunci Apostolik Mons. Nicola Girasoli.

I pranishëm ishte dhe ambasadori i Shqipërisë, Arten Hanku.


Të pranishmit, përuruan një Pllakatë Përkujtimore në kujtim të Shenjtores sonë Nënë Tereza dhe vizitës së saj në këtë Katedrale, më 13 Maj të vitit 1990.

POSTIMI I AMBASADËS SHQIPTARE NË SLLOVENI

Sot në Katedralen e qytetit Nitra u mbajt një Meshë e Shenjtë nga Nunci Apostolik Mons. Nicola Girasoli, e më pas së bashku me Ambasadorin e RSH në Sllovaki Z. Arten Hanku dhe të pranishmit, përuruan një Pllakatë Përkujtimore në kujtim të Shenjtores sonë Nënë Tereza dhe vizitës së saj në këtë Katedrale, më 13 Maj të vitit 1990.

Sot në Katedralen e qytetit Nitra u mbajt një Meshë e Shenjtë nga Nunci Apostolik Mons. Nicola Girasoli, e më pas së…

Posted by Ambasada Shqiptare Sllovaki/ Albanian Embassy in Slovakia on Sunday, January 21, 2024

Katër marrëveshjet e arritura në Samitin Ballkani Perëndimor-BE

Na ulja e kostove të transaksioneve bankare te korsitë e gjelbra

Global 360

Rezoluta e PE: Mungesa e suksesit në dialogun Kosovë-Serbi dëmton besueshmërinë e BE-së

PE-ja i bëri thirrje Bashkimit Evropian që ta ndryshojë qasjen në dialog, në mënyrë që të ketë përparim.

Diplovista

Moisiu: Greqia të ndryshojë sjelljen ndaj Shqipërisë!

Ish-presidenti i Shqipërisë Alfred Moisiu, intervistë për Euronews Albania

Gjeopolitika

Pika të zeza apo të ndritshme?

Viti 2024 duket që do të shënjohet nga luftrat dhe zgjedhjet, të cilat do të ndikojnë në fatin e një…

OPED

“La dolce vita”, një kontrapunkt aktual edhe i shoqërisë sonë

Një botë kukullash, një botë teatri. Botë që duket në dritë, po që s'ka më dritë.

Profil

Ibrahim Kodra, “poskubisti” i fundit në Europë

Kur ishte fëmijë, portreti që i bëri komandantit të xhandarmërisë së qytetit rezultoi fatsjellës për të.

Masmedia

Katër marrëveshjet e arritura në Samitin Ballkani Perëndimor-BE

Na ulja e kostove të transaksioneve bankare te korsitë e gjelbra