Blendi Gonxhja, “Njeriu i Vitit”

Dhoma e Tregtisë dhe Industrisë Tiranë nderon Ministrin e Ekonomisë, Kulturës dhe Inovacionit


Ministri i Ekonomisë, Kulturës e Inovacionit, Blendi Gonxhja, u nderua me vlerësimin “Njeriu i Vitit” në CCIT Awards, organizuar nga Dhoma e Tregtisë dhe Industrisë Tiranë në 127-vjetorin e krijimit të saj.

Gonxhja ndau në rrjete sociale foto nga ky moment i eventit, teksa citoi motivacionin e çmimit: “për një vlerësim të çmuar për punën dhe kontributin në shërbimet e transportit rrugor, kthyer në institucion model për cilësinë e shërbimeve publike, ku gjatë vitit 2023 një sërë nismash me impakt domethënës në lehtësimin dhe përmirësimin e shërbimeve për qytetarët u materializuan në risi e investime të prekshme nga të gjithë, në infrastrukturë dhe digjitalizim, duke i kursyer qytetarëve 35 milionë euro/vit nga ulja e barrës tarifore, thjeshtimi i procedurave dhe nga koha e kilometrat e evituara nga riinxhenierimi i shërbimeve dhe afatet e rishikuara”.

“Nuk do të mund t’i realizonim këto arritje pa besimin, mbështetjen shumëvjeçare dhe frymën bashkëpunuese të Kryeministrit, Edi Rama e Zv.Kryeministres dhe Ministres së Infrastrukturës dhe Energjisë Belinda Balluku , si dhe pa dedikimin e ekipit kampion të DPSHTRR”, tha Gonxhja.

Sipas tij, sfidat e nisura në DPSHTRR, si dhe kjo mirënjohje e përsëritur nga komuniteti i sipërmarrjes shqiptare, krahas perceptimit të qytetarëve si përfitues direkt, bëhen udhërrëfyes dhe motivim për misionin që mu besua në pozicionin e ri si Ministër i Ekonomisë, Kulturës e Inovacionit.

Hasani takon homologun indian Jaishankar: Fokus, thellimi i marrëdhënieve ekonomike

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Igli Hasani u prit sot nga ministri i Punëve të Jashtme të Indisë,…

Global 360

Osmani: Qeveria dhe aleatët të ulen e të merren vesh për dinarin

Presidentja Vjosa Osmani ka deklaruar se problemi që lindi mes Qeverisë së Kosovës dhe ndërkombëtarëve në lidhje me rregulloren e…

Diplovista

Moisiu: Greqia të ndryshojë sjelljen ndaj Shqipërisë!

Ish-presidenti i Shqipërisë Alfred Moisiu, intervistë për Euronews Albania

Gjeopolitika

Pika të zeza apo të ndritshme?

Viti 2024 duket që do të shënjohet nga luftrat dhe zgjedhjet, të cilat do të ndikojnë në fatin e një…

OPED

“Mes frikës dhe frymëzimit”, Maks Velo në studion time!

"Maksi qeshi, duke më thënë: Po të rrëfej diçka që s’ia kam thënë askujt më parë..."

Profil

Ibrahim Kodra, “poskubisti” i fundit në Europë

Kur ishte fëmijë, portreti që i bëri komandantit të xhandarmërisë së qytetit rezultoi fatsjellës për të.

Masmedia

Hasani takon homologun indian Jaishankar: Fokus, thellimi i marrëdhënieve ekonomike

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Igli Hasani u prit sot nga ministri i Punëve të Jashtme të Indisë,…