Manja: Adea Pirdeni, ekspertizë në çështjet e integrimit, administratës publike dhe politikave antikorrupsion

Ministri i Drejtësisë, Ulsi Manja përgëzoi sot dhe i uroi suksese Adea Pirdenit në detyrën e re, si Ministre e Shtetit për Administratën Publike dhe Antikorrupsionin.


Ministri i Drejtësisë, Ulsi Manja përgëzoi sot dhe i uroi suksese Adea Pirdenit në detyrën e re, si Ministre e Shtetit për Administratën Publike dhe Antikorrupsionin.

Pirdeni mbante më parë detyrën e zv.ministres së Drejtësisë ndërsa ka marrë vlerësime për punën e kryer prej saj.

“Pozitiviteti dhe ekspertiza e Adeas në çështjet e integrimit, administratës publike dhe politikave antikorrupsion kanë ndikuar pozitivisht në rritjen e imazhit të Shqipërisë në skenën ndërkombëtare dhe në rrugëtimin tonë drejt BE-së”, u shpreh Manja.

Manja tha se në skuadrën e Ministrisë së Drejtësisë që ai drejton, Adea ishte një lojtare e forte. “Duke njohur cilësitë e saj si eksperte, këmbënguljen dhe përkushtimin që e karakterizon, besoj se do ta çojë në një nivel tjetër vizionin e Qeverisë dhe të Edi Ramës për administratën publike dhe antikorrupsionin”, përfundoi Manja.

Sheshi fundor te “Bulevardi i Ri”, Veliaj: Firmoset marrëveshja për grantin 11 milionë euro me Fondin e Katarit

Bashkia e Tiranës dhe Fondi për Zhvillim i Katarit firmosën sot marrëveshjen për grantin 11 milionë euro, për realizimin e…

Global 360

CNN zbulon prapaskenën e tërheqjes së Biden

Vendimi përfundimtar i Presidentit Joe Biden për t’u larguar nga gara u mor në 48 orët e fundit

Diplovista

Rakipi: Bisedimet Kosovë-Serbi të përqendrohen tek njohja, jo më në çështje teknike

Kryetari i Institutit për Studime Ndërkombëtare Albert Rakipi thotë se ka ardhur koha për një qasje tjetër në dialogun mes…

Gjeopolitika

Pika të zeza apo të ndritshme?

Viti 2024 duket që do të shënjohet nga luftrat dhe zgjedhjet, të cilat do të ndikojnë në fatin e një…

OPED

Lamtumirë mjeshtër!

Tani më shumë se kurrë ka zënë vendin e tij në panteonin e letrave botërore.

Profil

Një emër i njohur i elitës intelektuale dhe politike të çerekshekullit të fundit

75-vjetori I lindjes -- Rrugëtimi i Z. Koçi Tahiri nga galeritë e Bulqizës në sallën e legjislativit shqiptar (2017-2021)

Masmedia

Sheshi fundor te “Bulevardi i Ri”, Veliaj: Firmoset marrëveshja për grantin 11 milionë euro me Fondin e Katarit

Bashkia e Tiranës dhe Fondi për Zhvillim i Katarit firmosën sot marrëveshjen për grantin 11 milionë euro, për realizimin e…