350 mijë Euro gjobë Madonnës

Zgjati me gjysmë ore koncertin, duke thyer rregullat sigurisë së brendshme të stadiumit


Madonna nuk e ka nisur mbarë turin e saj të vonuar “Celebration“. Në koncertin e parë të saj në O2 Arena Londër, mbretëresha e Popit mori një gjobë të majme prej 350 mijë Eurosh.

Arsyeja, sepse zgjati me gjysmë ore koncertin, duke thyer rregullat sigurisë së brendshme të stadiumit.

Koncerti u zhvillua të dielën dhe sipas rregullores së O2 Arena, në ditën e fundit të javës aktivitetet në stadium mbyllen në 22:30 të darkës.

Por Madonna e zgjati koncertin të paktën gjysmë ore më shumë dhe duke qenë e detyruar ta mbyllte, la fansat që kishin paguar bileta deri 1500 Euro, pa performuar hitet më të famshme si “Like a virgin“, “Holiday“ etj.

Tv Klan

Lexo më shumë nga

Balluku në Londër, fton të rinjtë të kontribuojnë pranë Agjencisë së Inovacionit dhe Ekselencës

Zëvendëskryeministrja, njëherësh ministre e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku, si dhe drejtuesja e Agjencisë së Inovacionit dhe Ekselencës Ledi Imeraj…

Global 360

Osmani: Të mbështetet Ukraina, të mos shpërblehet agresioni i Rusisë

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka mbajtur fjalimin përmbyllës në Samitin e Paqes për Ukrainën në Zvicër ku morën pjesë…

Diplovista

Bregu: Zero roaming me BE-në deri më 2027

Perspektiva e Bashkimit Evropian për Ballkanin Perëndimor nuk është më një proces datash, BE-ja po ndryshon, ndoshta duhet të ndryshohet…

Gjeopolitika

Pika të zeza apo të ndritshme?

Viti 2024 duket që do të shënjohet nga luftrat dhe zgjedhjet, të cilat do të ndikojnë në fatin e një…

OPED

Shqipëria, emigrantët dhe BE

Ndërsa procesi i votimit në vendet e BE edhe pak i afrohet fundit, pak ditë më parë kryeministrja e Italisë,…

Profil

Ibrahim Kodra, “poskubisti” i fundit në Europë

Kur ishte fëmijë, portreti që i bëri komandantit të xhandarmërisë së qytetit rezultoi fatsjellës për të.

Masmedia

Balluku në Londër, fton të rinjtë të kontribuojnë pranë Agjencisë së Inovacionit dhe Ekselencës

Zëvendëskryeministrja, njëherësh ministre e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku, si dhe drejtuesja e Agjencisë së Inovacionit dhe Ekselencës Ledi Imeraj…