Ambasadori Dredha nderohet me medalje nga Presidenti i Emirateve të Bashkuara Arabe

Në përfundim të misionit diplomatik, Ermal Dredha, u nderua me Medaljen “Urdhri i Pavarësisë, Klasi i Parë”


Ambasadori i Republikës Shqipërisë në Emiratet e Bashkuara Arabe, Ermal Dredha, në përfundim të misionit diplomatik u nderua me Medaljen “Urdhri i Pavarësisë, Klasi i Parë”, akorduar nga Lartësia e Tij, Sheikh Mohamed bin Zayed Al Nahyan, President i Emirateve të Bashkuara Arabe, për kontributin e dhënë në forcimin e marrëdhënive mes dy vendeve.

Aktualisht, Ermal Dredha u votua si kryebashkiaku i ri i Vlorës, në zgjedhjet vendore të 14 majit.

POSTIMI I AMBASADORIT DREDHA

Në përfundim të misionit si Ambasador i Republikës Shqipërisë në Emiratet e Bashkuara Arabe pata nderin e veçantë të pranoj nga Ministri i Shtetit, z. Ahmed Al Sayegh, Medaljen “Urdhri i Pavarësisë, Klasi i Parë”, akorduar nga Lartësia e Tij, Sheikh Mohamed bin Zayed Al Nahyan, President i Emirateve të Bashkuara Arabe.

Motivacioni: Për kontributin e dhënë në forcimin e marrëdhënive mes dy vendeve tona.

Mirënjohës dhe i nderuar ti shërbeja vendit tim, bashkëkombasve të mi, dhe patjetër, forcimit të mëtejshëm të marrëdhënieve mes Shqipërisë dhe Emirateve të Bashkuara Arabe.

📌Në përfundim të misionit si Ambasador i Republikës Shqipërisë 🇦🇱 në Emiratet e Bashkuara Arabe 🇦🇪, pata nderin e…

Posted by Ermal Dredha on Saturday, June 24, 2023

Sa shumë na kishin munguar emisionet për fëmijët!

Aq shumë na kishin munguar emisionet për fëmijë në studion e TVSH-së, saqë po i ndjek edhe unë me ëndje!!!

Global 360

Trump pa imunitet, gjyqtarja: Do të ndiqet penalisht!

Donald Trump është i pari ish-president që përballet me akuza penale.

Diplovista

Moisiu: Greqia të ndryshojë sjelljen ndaj Shqipërisë!

Ish-presidenti i Shqipërisë Alfred Moisiu, intervistë për Euronews Albania

Gjeopolitika

Gjashtë shtetet e lëkundura, që do të vendosin për të ardhmen e gjeopolitikës

Cliff Kupchan është kryetar i institutit kërkimor “Eurasia Group”.

OPED

102-vjeçari që drejton shoqatën “Avni Rustemi” në Amerikë

102 herë që Vasil Malita ynë pret e përcjell shokë e miq, bashkatdhetarë të udhëve të atdheut e në emigracion.

Profil

Rauf Fico, diplomati brilant me vizion perëndimor

Rauf Fico përcaktoi juridiksionin e konsullatave shqiptare dhe Konsullatave të Nderit të Shqipërisë jashtë vendit.

Masmedia

Sa shumë na kishin munguar emisionet për fëmijët!

Aq shumë na kishin munguar emisionet për fëmijë në studion e TVSH-së, saqë po i ndjek edhe unë me ëndje!!!