Jorida Tabaku: Mbështetje për komunitetin Rom!

Deputetja Tabaku zhvilloi një takim me anëtarë të komunitetit Rom, në lidhje me përfaqësimin e tyre në nivel lokal dhe vendor.


Deputetja Jorida Tabaku zhvilloi një takim me anëtarë të komunitetit Rom, që së bashku me NDI po zhvillojnë takime me deputetë dhe përfaqësues të partive politike në lidhje me përfaqësimin e tyre në nivel lokal dhe vendor.

Postimi i deputetes Jorida Tabaku

Kënaqësi të zhvilloja një takim me anëtarë të komunitetit Rom që së bashku me NDI po zhvillojnë takime me deputetë dhe përfaqësues të partive politike në lidhje me përfaqësimin e tyre në nivel lokal & vendor.

Ndamë mendime për përfaqësinë e tyre në këshillat bashkiake & parlament.

Secili prej tyre është i mirëpritur të aplikojë dhe të bëhet pjese e Shkollës së Integrimit Europian, ku do të kenë mbështetjen time personale dhe shtysën për të shkuar më sipër. Gur gur bëhet muri!

Sulmi kibernetik nga Irani, Shqipëria plan strategjik për sigurinë e informacionit

Autoritetet publikuan sot planin strategjik për sigurinë e informacionit, pas sulmit kibernetik të ardhur prej Iranit

Global 360

A do të ndikojë tërmeti në zgjedhjet e 14 majit në Turqi?

Erdogan ka shpallur një gjendje të jashtëzakonshme tre-mujore pas katastrofës së tërmetit vdekjeprurës.

Diplovista

Ambasadori Alastair King-Smith: Shqipëria historikisht është lidhur me Mbretërinë e Bashkuar

Ambasadori i Mbretërisë së Bashkuar Alastair King-Smith, në një intervistë mbrëmjen e sotme për Grida Dumën në “Top Story”, ka…

Gjeopolitika

Erdogan: Nuk ka anëtarësim në NATO për Suedinë!

Deklarata e vjen pas protestës së mbajtur në Stokholm, ku u dogj edhe një kopje e Kuranit, librit të shenjtë…

OPED

“Serbia 2022”, në gjunjë nga Moska dhe barikadat antiperëndimore!

Gjeneral Piro Ahmetaj është ekspert për SK, Rajonin dhe NATO, Zv/Pesident i Këshillit të Atlantikut dhe Ish: Këshilltar i Presidentit të…

Profil

Mit’hat Frashëri, avokati i shquar i Shqipërisë

Kemi marrë nga një shqiptar i Amerikës, Z. Lumo Skëndo, një thirrje në favor të pavarësisë së vendit të tij…

Masmedia

Si shpëtoi për 30 vjet Matteo Messina Denaro, kryemafiozi i Cosa Nostra

Kreu i Cosa Nostra-s dhe i arratisuri kryesor italian nuk gjendej prej 30 vitesh, edhe pse tashmë diheshin shumë gjëra…