”Patriot” libri me kujtime i Navalnyt

Kujtimet e armikut disident numër një të presidentit Vladimir Putin, i cili vdiq në burg në Rusi, do të publikohen në vjeshtë dhe njëkohësisht në të gjithë botën.

43 vende të botës kërkojnë një hetim ndërkombëtar të pavarur për vdekjen e Navalny

Një kritik i vendosur i Vladimir Putinit, Alexei Navalny vdiq më 16 shkurt në rrethana misterioze

“Djali që më shërbeu ushqim, vdiq si kreu i Wagner”, George Bush për Prigozhin: U trondita

17 vite më parë, Prigozhin i shërbeu darkë ish-presidentit amerikan George Bush

Marrëveshja e grurit, Erdogan fton për vizitë Putinin

Presidenti rus Vladimir Putin mund të vizitojë Turqinë në fund të muajit me ftesë të homologut të tij turk Rexhep Tajip Erdogan

Erdogan: Putini në favor të rinovimit ë marrëveshjes së grurit

Marrëveshja e grurit, e ndërmjetësuar nga Turqia dhe OKB-ja, ka mundesuar eksportin e produkteve ukrainase nga portet e Detit të Zi, pavarësisht luftës së vazhdueshme me Rusinë.

Bisedë telefonike Putin-Modi, India rrit importet nga Rusia

Marrëdhëniet midis dy vendeve kanë vazhduar të forcohen vitet e fundit

Raporti: Rebelimi i grupimit Wanger, Rusia po dobësohet

Rebelimi i Prigozhinit e ka ilustruar që forcat ruse kanë mungesa në shumë aspekte

Zelensky: Sot bota pa, që bosët e Rusisë nuk kontrollojnë asgjë

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky komentoi tensionet në Rusi me rebelimin e grupit Wagner.

Presidenti Putin i quan “tradhti” veprimet e grupit Wagner brenda Rusisë

Presidenti rus Vladimir Putin u zotua të shtunën të mbrojë vendin nga një kryengritje e armatosur e shpallur nga shefi i mercenarëve rusë Yevgeny Prigozhin

Ish-truproja i Putinit arrestohet për ryshfet

Hetuesit ushtarakë rusë nisën një rast penal kundër gjeneralmajorit, Vadim Dragomiretsky