Ambasadori Hoxha në OKB: Shqipëria mbështet zgjidhjen me dy shtete, një Izrael i sigurt dhe një Palestinë e qëndrueshme!

Fjala në Debatin e hapur të Këshillit të Sigurimit për Procesin e Paqes në Lindjen e Mesme në OKB

Blinken: Aktet terroriste palestineze po marin jetë të pafajshme

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken mbërriti sot në Tel Aviv në një kohë kur dhuna mes Izraelit dhe palestinezëve është më e rënda prej vitesh.

Netanyahu zotohet për kundërpërgjigje të ashpër pas sulmit në sinagogë

Kryeministri izraelit Benjamin Netanjahu tha të dielën se Izraeli do të kundërpërgjigjet me një grusht të hekurt, të fuqishëm, të shpejtë dhe të saktë ndaj terrorizmit.

Kush e mbështet dhe e furnizon me armë organizatën terroriste Hamas?

Kush e mbështet Hamasin dhe prej ku i marrin raketat? Kundërshtari i Organizatës për Çlirimin e Palestinës po lufton me sasi të mëdha raketash Izraelin.