Begaj takon Lajçak: Shqipëria e vendosur për de-eskalimin e situatës mes Kosovës dhe Serbisë

Presidenti i Republikës, Bajram Begaj, takohet me të Derguarin e Posaçëm të BE-së për Dialogun Beograd-Prishtinë, Miroslav Lajçak.

Lajçak, koha për të ikur!

Lupë mbi Kosovën dhe dylbi mbi Serbinë

Kriza në Kosovë, Lajçak: Rama, rol konstruktiv

Zyrtari i lartë i Bruskelit vlerësoi si konstruktiv rolin aktiv që Kryeministri Edi Rama ka mbajtur