Rama mesazh Mitsotakisit me fjalët e Naim Frashërit: Është koha e lirisë, të fala nga unë dhe shqiptarët e Greqisë

Kryeministri Edi Rama gjatë takimit me komunitetin shqiptar iu drejtua me një mesazh homologut të tij grek, Kyriakos Mitsotakis.

Vizita e Ramës në Athinë, Mitsotakis: S’pengojmë asnjë lider të flasë me bashkatdhetarët e tij

Edi Rama po viziton kryeqytetin grek Athinë të dielën më 12 maj për të folur në një event publik për diasporën shqiptare

Greqia dhe Turqia nënshkruajnë deklaratën për marrëdhënie të mira fqinjësore

Kjo lëvizje vjen menjëherë pas vizitës shumë të ndjekur të presidentit turk Rexhep Tayip Erdogan në Athinë.

Erdogan mbërrin në Athinë nën masa të jashtëzakonshme sigurie

Erdogan do të takohet me presidenten e Republikës së Greqisë, Katerina Sakellaropoulou dhe kryeministrin Kyriakos Mitsotakis.

Zelensky në Athinë për takime me udhëheqësit e Ballkanit dhe BE-së

Zelensky u takua me Kryeministrin grek Kyriakos Mitsotakis dhe më vonë me Presidenten e vendit, Katerina Sakellaropoulou.

Presidenti Bajram Begaj nuk mund të përdorej si Kalë Troje!

Sigurisht nuk mund të pranonte të shkonte në takimin e Athinës, i ftuar vetëm për të provokuar kryeministrin e tij!

Shqipëria s’do të jetë pjesë në darkën informale të Athinës, reagon Presidenca

Presidenti Bajram Begaj nuk do të marrë pjesë në darkën informale që do të mbahet në Athinë më 21 gusht.

Greqi, sondazhet: Kyriakos Mitsotakis drejt një fitoreje të sigurt në zgjedhje

Grekët iu rikthehen qendrave të votimit të dielën për një proces të dytë zgjedhor brenda pesë javësh.

Skandali i përgjimeve në Greqi, mocion mosbesimi ndaj Mitsotakis

Në Parlamentin e Greqisë do të mbahet të premten në orën 18:00 një mocion mosbesimi ndaj qeverisë së Kyriakos Mitsotakis

Mitsotakis: “Çështja e detit” me Shqipërinë zgjidhet bazuar në të drejtën ndërkombëtare

Kryeministri i Greqisë, Kyriakos Mitsotakis, ka komentuar çështjen e detit me Shqipërinë gjatë një interviste nga Davos