“Kryeqytet i Turizmit”, Sako: Presim 1.5 milionë turistë, angazhim maksimal

Kryetarja e bashkisë së Durrësit, Emiriana Sako, tha sot se Durrësi në vitin 2023 ka pritur 1 milion turistë/

Sako: Kroçera “Seabourn Quest”, vizitorja më e re e portit të Durrësit

Kroçera “Seabourn Quest”, që vjen për herë të parë në Durrës, sjell 450 turistë nga 22 shtete të botës”

Festa e kulturës dhe arsimit bullgar, Sako: Minoritetet, të integruara plotësisht në jetën e Durrësit

Në aktivitet mori pjesë edhe ambasadori i Bullgarisë në Tiranë, Ivaylo Kirov dhe kryetari i shoqatës “Bullgarët e Shqipërisë”, Ahmet Bala.

Durrësi në Panairin e Berlinit, Kumbaro: Porta kryesore portuale e kthyer në portë mikpritjeje

Bashkia e Durrësit po prezantohet me një ofertë të plotë turistike në Panairin Ndërkombëtar të Turizmit në Berlin.

Sako-Ucchielli: Durrësi numër të lartë të turistëve italianë gjatë sezonit turistik

Kryetarja e bashkisë së Durrësit, Emiriana Sako zhvilloi sot një takim me kryetarin e bashkisë së Vallefoglia të Italisë, Palmiro Ucchielli,

Rindërtimi, Sako: Kanë përfunduar 20 objekte arsimore në Durrës, 17 në proces

Kryetarja e bashkisë së Durrësit, Emiriana Sako, inspektoi punimet për rikonstruksionin dhe përforcimin e shkollës së mesme të bashkuar “Jusuf Hoti”

Rama, “Qytetar nderi” i Vaccarizzo Albanese në Kalabri

Kryeministri Rama u prit në një ceremoni të posaçme mireseardhje nga kryetari i Bashkisë Antonio Pomillo

Ambasada e Italisë: Përurohet monumenti në Durrës, “Udhëtimi i anijes Vlora – 30 vite më vonë”

Monumenti që u përurua sot në Durrës është i realizuar nga artistja Jasmine Pignatelli