Delegacioni i Kuvendit, pjesë e konferencës së OSBE-së për Sigurinë e Inteligjencës Artificiale

Delegacioni i Kuvendit të Shqipërisë, i kryesuar nga Damian Gjiknuri dhe përbërë nga anëtarët Ermonela Valikaj dhe Helidon Bushati, mori pjesë në konferencën mbi “Sigurinë në kohën e Inteligjencës Artificiale” të organizuar në Parlamentin e Portugalisë.

Konstituohet në Komisionin e Ligjeve grupi i punës për ligjet me shumicë të cilësuar

Për Partinë Socialiste janë Klotilda Bushka, Damian Gjiknuri dhe Toni Gogu. Opozita u përfaqësua nga Oerd Bylykbashi, Dhurata Çupi dhe Erisa Xhixho.

Reforma zgjedhore, Gjiknuri dhe Alibeaj takim me përfaqësues të OSBE/ODIHR

Bashkëkryetarët e Komisionit të Reformës Zgjedhore, Damian Gjiknuri dhe Enkelejd Alibeaj zhvilluan sot një takim me përfaqësues të OSBE/ODIHR.

Gjiknuri vizitë në Washington, takime me kongresmenë amerikanë

Shoqëruar nga ambasadori i Shqipërisë në Washington Ervin Bushati, Gjiknuri zhvilloi një takim me kongresmenin Jim Himes.

Gjiknuri në Azerbajxhan: Shqipëria, i vetmi vend në botë që prodhon 100% energji të rinovueshme

Damian Gjiknuri mori pjesë sot në konferencën e organizuar në Azerbajxhan, mbi rolin e parlamenteve në promovimin e sigurisë dhe stabilitetit përmes ekonomisë së gjelbër, lidhjes dhe zhvillimit të qëndrueshëm.

Gjiknuri në Peqin: Në 14 maj vlerësoni politikën e rritjes së pagave

Drejtuesi politik i PS-së për qarkun Elbasan