Iftar me trupin diplomatik, Hasani: Agjërim të lehtë e të pranuar të gjithë besimtarëve myslimanë

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme shtron iftar për trupin diplomatik, me rastin e Muajit të Ramazanit.


Ministri për Evropën dhe Punët e jashtme Igli Hasani, ka ndarë foto në rrjetet sociale nga iftari i shtruar me trupin diplomatik, me rastin e Muajit të Madhnueshëm të Ramazanit.

Hasani i uron agjërim të lehtë e të pranuar të gjithë besimtarëve myslimanë.

“Në këtë muaj të shenjtë të Ramazanit, në Iftarin me miqtë e trupit diplomatik vlerësuam mbi të gjitha, harmoninë dhe bashkëjetesën, një traditë e vyer e popullit tonë, që shkon në zemër të vëllazërisë fetare mes shqiptarëve.

Agjërim të lehtë e të pranuar të gjithë besimtarëve muslimanë”, shkruan Hasani.

Në këtë muaj të shenjtë të Ramazanit, në Iftarin me miqtë e trupit diplomatik vlerësuam mbi të gjitha, harmoninë dhe…

Posted by Igli Hasani on Thursday, March 28, 2024

Filmi i regjisorit shqiptar Gentian Koçi shfaqet tashmë në Greqi!

“A cup of coffee and new shoes on” është një bashkëprodhim mes Shqipërisë, Portugalisë, Greqisë dhe Kosovës

Global 360

Komandanti i NATO-s për Evropën: Po shtojmë forcat në Kosovë

Cavoli vlerësoi se tensionet etnike në Bosnjë gjithashtu kanë potencial për të përshkallëzuar dhe destabilizuar rajonin e Ballkanit Perëndimor

Diplovista

Moisiu: Greqia të ndryshojë sjelljen ndaj Shqipërisë!

Ish-presidenti i Shqipërisë Alfred Moisiu, intervistë për Euronews Albania

Gjeopolitika

Pika të zeza apo të ndritshme?

Viti 2024 duket që do të shënjohet nga luftrat dhe zgjedhjet, të cilat do të ndikojnë në fatin e një…

OPED

Fjala është e para!

Na pëlqejnë fjalët e mençura dhe i marrim me vete! Ndaj fjala mbetet e para dhe e fundit si ajri…

Profil

Ibrahim Kodra, “poskubisti” i fundit në Europë

Kur ishte fëmijë, portreti që i bëri komandantit të xhandarmërisë së qytetit rezultoi fatsjellës për të.

Masmedia

Filmi i regjisorit shqiptar Gentian Koçi shfaqet tashmë në Greqi!

“A cup of coffee and new shoes on” është një bashkëprodhim mes Shqipërisë, Portugalisë, Greqisë dhe Kosovës