Dita e Gruas, ambasada shqiptare pritje për gratë e komunitetit shqiptaro-hebre në Izrael

Të pranishëm kryediplomatja e Kosovës në Izrael, Ines Demiri dhe Ambasadori maqedonas, Shpend Sadiku.


Me rastin e Ditës Ndërkombëtare të Gruas, Ambasada e Republikës së Shqipërisë në Izrael dhe ambasadorja Meri Kumbe, pritën në një takim kortezie zonjat shqiptare të komunitetit shqiptaro-hebre.

Këtij takimi ju bashkua edhe E Ngarkuara me Punë e Ambasadës së Kosovës, Ines Demiri dhe Ambasadori i Maqedonisë së Veriut, Shpend Sadiku.

Ambasada falenderon Felicita Jakoel, Kreytare e Shoqatës së Miqësisë Shqipëri-Izrael për mbështetjen dhe bashkëpunimin!

POSTIMI I AMBASADËS SHQIPTARE

Sot, me rastin e Dites Ndërkombëtare të Gruas, Ambasada e Republikës së Shqipërisë në Izrael, priti zonjat shqiptare të komunitetit shqiptaro-hebre. Zonja të bukura të cilat ruajnë dhe përcjellin me dashuri ndër breza traditat shqiptare!

Edhe pse në ditë të vështira, gratë kanë gjithnjë forcën dhe energjinë për të ecur përpara me dinjitet dhe me dashuri për jetën e për të ardhmen!

Këtij takimi ju bashkua edhe Znj. Ines Demiri (Kosovë) dhe Z. Shpend Sadiku (Maqedonia e Veriut)!
Faleminderit Znj. Felicita Jakoel, Kreytare e Shoqatës së Miqësisë Shqipëri-Izrael për mbështetjen dhe bashkëpunimin!

Sot, me rastin e Dites Ndërkombëtare të Gruas, Ambasada e Republikës së Shqipërisë në Izrael, priti zonjat shqiptare të…

Posted by Ambasada Izrael on Friday, March 8, 2024

Rrugëtimi i xhubletës/ Takimi në Ditën Ndërkombëtare të Monumenteve të Kulturës

Në kuadër të Ditës Ndërkombëtare të Monumenteve të Kulturës, në Torrën Veneciane të Durrësit u zhvillua një takim mbi rrugëtimin…

Global 360

Komandanti i NATO-s për Evropën: Po shtojmë forcat në Kosovë

Cavoli vlerësoi se tensionet etnike në Bosnjë gjithashtu kanë potencial për të përshkallëzuar dhe destabilizuar rajonin e Ballkanit Perëndimor

Diplovista

Moisiu: Greqia të ndryshojë sjelljen ndaj Shqipërisë!

Ish-presidenti i Shqipërisë Alfred Moisiu, intervistë për Euronews Albania

Gjeopolitika

Pika të zeza apo të ndritshme?

Viti 2024 duket që do të shënjohet nga luftrat dhe zgjedhjet, të cilat do të ndikojnë në fatin e një…

OPED

Fjala është e para!

Na pëlqejnë fjalët e mençura dhe i marrim me vete! Ndaj fjala mbetet e para dhe e fundit si ajri…

Profil

Ibrahim Kodra, “poskubisti” i fundit në Europë

Kur ishte fëmijë, portreti që i bëri komandantit të xhandarmërisë së qytetit rezultoi fatsjellës për të.

Masmedia

Rrugëtimi i xhubletës/ Takimi në Ditën Ndërkombëtare të Monumenteve të Kulturës

Në kuadër të Ditës Ndërkombëtare të Monumenteve të Kulturës, në Torrën Veneciane të Durrësit u zhvillua një takim mbi rrugëtimin…