Presidenti i Bullgarisë dekoron ambasadoren Donika Hoxha

Ambasadorja Donika Hoxha u nderua sot me Urdhrin e Kalorësit Madara të rangut 1 nga Presidenti Radev.


Në një ceremoni të veçantë, ambasadorja Donika Hoxha u nderua sot me Urdhrin e Kalorësit Madara të rangut 1 nga Presidenti i Republikës së Bullgarisë, Rumen Radev.

Ambasadorja Hoxha u nderua për kontributin e saj në zhvillimin dhe thellimin e marrëdhënieve bullgaro-shqiptare, të cilat bazohen në besim reciprok, mirëkuptim dhe miqësi.


POSTIMI I AMBASADËS SHQIPTARE

Në një ceremoni të veçantë, ambasadorja Donika Hoxha u nderua sot me Urdhrin e Kalorësit Madara të rangut 1 nga Presidenti i Republikës së Bullgarisë, Rumen Radev, për kontributin e saj në zhvillimin dhe thellimin e marrëdhënieve bullgaro-shqiptare, të cilat bazohen në besim reciprok, mirëkuptim dhe miqësi.

🇬🇧| At a special ceremony, Ambassador Donika Hoxha was awarded today with the Order of the Madara Horseman 1st degree by…

Posted by Albanian Embassy in Sofia / Ambasada Shqiptare në Sofje on Monday, November 13, 2023

Kur ndez një dritë!

E ftuar në një familje hebrenjsh për të festuar një ditëlindje, një dritë të ndezur për Hanukkah.

Global 360

Greqia dhe Turqia nënshkruajnë deklaratën për marrëdhënie të mira fqinjësore

Kjo lëvizje vjen menjëherë pas vizitës shumë të ndjekur të presidentit turk Rexhep Tayip Erdogan në Athinë.

Diplovista

Moisiu: Greqia të ndryshojë sjelljen ndaj Shqipërisë!

Ish-presidenti i Shqipërisë Alfred Moisiu, intervistë për Euronews Albania

Gjeopolitika

Gjashtë shtetet e lëkundura, që do të vendosin për të ardhmen e gjeopolitikës

Cliff Kupchan është kryetar i institutit kërkimor “Eurasia Group”.

OPED

Kur ndez një dritë!

E ftuar në një familje hebrenjsh për të festuar një ditëlindje, një dritë të ndezur për Hanukkah.

Profil

Rauf Fico, diplomati brilant me vizion perëndimor

Rauf Fico përcaktoi juridiksionin e konsullatave shqiptare dhe Konsullatave të Nderit të Shqipërisë jashtë vendit.

Masmedia

Kur ndez një dritë!

E ftuar në një familje hebrenjsh për të festuar një ditëlindje, një dritë të ndezur për Hanukkah.