Nikolla pret Hastad, në fokus e Presidencës Suedeze të BE për Shqipërinë

Kryetarja e Kuvendit të Shqipërisë, Lindita Nikolla, priti ambasadoren e Suedisë, znj. Elsa Håstad.


Kryetarja e Kuvendit të Shqipërisë, Lindita Nikolla, priti ambasadoren e Suedisë, znj. Elsa Håstad.

Sipas njoftimit nga Kuvendi, u diskutua
mbi prioritetet e Presidencës Suedeze të BE: Siguria, Konkurrenca, Europa e Gjelbër, Demokracia dhe sundimi i ligjit, ndikimin dhe efektet e tyre në Shqipëri.

Postimi i Kryeparlamentares Nikolla

Një takim i frytshëm me Ambasadoren e Suedisë, znj. Elsa Håstad.

Diskutuam në detaje mbi prioritetet e Presidencës 🇸🇪 të 🇪🇺: Siguria, Konkurrenca, Europa e Gjelbër, Demokracia dhe sundimi i ligjit, ndikimin dhe efektet e tyre për 🇦🇱.

Këto prioritete mbajnë parasysh qëndrimet e njohura të 🇸🇪 për çështjet e mësipërme si edhe sfidat aktuale të 🇪🇺-së, Europës dhe botës për sigurinë dhe paqen.

Integrimi i 🇦🇱 dhe Ballkanit Perëndimor mbetet një prioritet i Presidencës 🇸🇪.

Kënaqësi të merrja përgëzimet për ecurinë e deritanishme të screening!

🇸🇪 do të ndihmojë 🇦🇱 në procesin e negociatave, duke pasur në fokus asistencën teknike dhe mbështetjen specifike për reformën zgjedhore, çështjet e mjedisit dhe natyrës dhe aspekte të tjera të zhvillimit ekonomik.
🇦🇱🇪🇺🇸🇪

Sulmi kibernetik nga Irani, Shqipëria plan strategjik për sigurinë e informacionit

Autoritetet publikuan sot planin strategjik për sigurinë e informacionit, pas sulmit kibernetik të ardhur prej Iranit

Global 360

A do të ndikojë tërmeti në zgjedhjet e 14 majit në Turqi?

Erdogan ka shpallur një gjendje të jashtëzakonshme tre-mujore pas katastrofës së tërmetit vdekjeprurës.

Diplovista

Ambasadori Alastair King-Smith: Shqipëria historikisht është lidhur me Mbretërinë e Bashkuar

Ambasadori i Mbretërisë së Bashkuar Alastair King-Smith, në një intervistë mbrëmjen e sotme për Grida Dumën në “Top Story”, ka…

Gjeopolitika

Erdogan: Nuk ka anëtarësim në NATO për Suedinë!

Deklarata e vjen pas protestës së mbajtur në Stokholm, ku u dogj edhe një kopje e Kuranit, librit të shenjtë…

OPED

“Serbia 2022”, në gjunjë nga Moska dhe barikadat antiperëndimore!

Gjeneral Piro Ahmetaj është ekspert për SK, Rajonin dhe NATO, Zv/Pesident i Këshillit të Atlantikut dhe Ish: Këshilltar i Presidentit të…

Profil

Mit’hat Frashëri, avokati i shquar i Shqipërisë

Kemi marrë nga një shqiptar i Amerikës, Z. Lumo Skëndo, një thirrje në favor të pavarësisë së vendit të tij…

Masmedia

Si shpëtoi për 30 vjet Matteo Messina Denaro, kryemafiozi i Cosa Nostra

Kreu i Cosa Nostra-s dhe i arratisuri kryesor italian nuk gjendej prej 30 vitesh, edhe pse tashmë diheshin shumë gjëra…