Lamtumirë Kadare!

“Nderi i Kombit! dhe kolosi i letrave shqipe u nda nga jeta në moshën 88-vjeçare.

Një lamtumirë për gazetarin Zamir Dule

Unioni i Gazetarëve Shqiptarë ka humbur një koleg të dashur dhe të respektuar

Lamtumirë Zef Simoni, përkthyesi dhe diplomati poliglot!

Ndërron jetë në moshën 91-vjecare Zef Simoni, diplomat dhe përkthyes kryeveprash botërore.

Lamtumirë Nexhi!

Nexhmedin Musaj (1965-2024) pati një aktivitet të lartë artistik në qytetin e Beratit, Shqipëri dhe në Europë.

Shuhet përkthyesi i mirënjohur Pirro Dollani

Pirro Dollani është shuar mbrëmjen e kaluar në moshën 73-vjeçare në Washington DC

Shuhet Thanas Mustaqi, një yll i publicistikës shqiptare!

Thanas Mustaqi zë vend të merituar në gazetarinë durrsake.

Ndahet nga jeta udhëheqësi historik i CDU, Balla: Schäuble dashamirës i Shqipërisë

Ministri i Brendshëm Taulant Balla ka reaguar pas ndarjes nga jeta të udhëheqësit historik të CDU-së në Gjermani, Dr. Wolfgang Schäuble.

Lamtumirë Mirush Kabashi! Lamtumirë shok dhe mik i madh!

Mirush Kabashi, ti ishe i Durrësit dhe mbetet përjetësisht i Durrësit dhe i durrsakëve!

Veliaj: Lamtumirë aktor i madh, interpretues i rallë i poezisë!

Kryetari i Bashkisë së Tiranës mesazh ngushëllimi për ndarjen e parakohshme nga jeta të aktorit Mirush Kabashi.

Ndërron jetë legjenda e aktrimit, Mirush Kabashi

Aktori i njohur u shua në moshën 75-vjeçare. Kabashi ka luajtur rreth 100 role në teatër dhe filma