Rama takon Sorecan, në fokus Samiti i Procesit të Berlinit në Tiranë dhe integrimi

Kryeministri Edi Rama është takuar këtë të enjte me ambasadorin Luigi Soreca, në cilësinë e Të Ngarkuarit me Punë në Delegacionin e Bashkimit Evropian në Shqipëri.

Ambasadori Luigi Soreca: Është një nder dhe një privilegj të jem përsëri në Tiranë

Ambasadori Luigi Soreca, i Ngarkuari me Punë ad interim, takohet me ekipin e Delegacionit të BE-së

Raporti i KE, Soreca: Të përmbushen të gjitha kushtet, duhet zgjatur vettingu

Ambasadori i Bashkimit Europian në Tiranë, Luigi Soreca në një konferencë të përbashkët me kryeministrin Edi Rama komentoi progres-raportin e KE për Shqipërinë.

Ambasadori i BE, Luigi Soreca takon Kryetaren e Komisionit Parlamentar për Integrimin Evropian, Jorida Tabaku

Ambasadori i BE-së në Shqipëri, Luigi Soreca është takuar sot me kryetaren e Komisionit Parlamentar të Integrimit Jorida Tabaku, e cila ishte e shoqëruar nga dy deputetët e PD Flutura Açka dhe Belind Këlliçi.

Ambasadori i Bashkimit Evropian, Luigi Soreca takon ministrin e Drejtësisë, Ulsi Manja

Ambasadori i Bashkimit Evropian në Shqipëri është takuar ditën e sotme me ministrin e Drejtësisë, Ulsi Manja.

Kryeparlamentarja Lindita Nikolla pret ambasadorin e BE, Luigi Soreca

Kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla, priti sot Ambasadorin e BE-së, Luigi Soreca.

Luigi Soreca: BE, 5.7 mln euro ndihmë Shqipërisë për regjistrimin e pronave

Ambasadori i BE, Luigi Soreca shkruan se Shqipëria do të ketë një hartë të re të regjistrimit të pronës dhe programi i iniciuar prej tyre, “BE for Property Rights”

Luigi Soreca: Roli i parlamentit, kyç për pranimin në BE

Ambasadori i BE në Shqipëri, Luigi Soreca ka reaguar pas konstituimit të Kuvendit në legjislaturën e 10-të të tij

Luigi Soreca ngjitet në Majën e Qorres në Llogara: Krenar që vendosa gurin tim në 2020 m!

Ambasadori i BE-së në Tiranë, Luigi Soreca, është ngjitur në Majën e Qorres, në Llogarra, në lartësinë 2020 m.

Luigi Soreca: BE do të japë 9 milionë euro për Reformën në Drejtësi

Ambasadori i Bashkimit Europian në Tiranë inkurajon klasën politike të bashkëpunojë në mbështetje të aspiratës së shqiptarëve për anëtarësim në BE.