Ambasadori Soreca takon ministrat Xhaçka dhe Çuçi: Lavdërim nga BE për strehimin e afganëve!

Ambasadori i Bashkimit Europian në Shqipëri, Luigi Soreca, është takuar ditën e sotme me ministren e Jashtme Olta Xhaçka dhe atë të Brendshëm Bledi Çuçi në lidhje me strehimin e afganëve në Shqipëri.

Ambasadori Soreca: BE do tëvazhdojë të mbështesë planin e vaksinimit në Shqipëri

Sasia e radhës me doza të vaksinës Pfizer mbërriti sot në Aeroportin “Nënë Tereza”.