Biden fiton parapraket në Karolinën e Jugut

Presidenti amerikan, Joe Biden triumfoi në zgjedhjet paraprake demokrate në Karolinën e Jugut

Xi dhe Biden, një takim përtej ndasive të papajtueshme

Rëndësia e këtij takimi ka të bëjë me faktin se të gjitha çështjet kryesore botërore të kohëve tona, herët a vonë do të zbresin në pragun e tyre (Xi dhe Biden)

Takimi Xi – Biden, Tajvani është prova e zjarrit

Presidenti Xi foli për marrëdhëniet më të rëndësishme bilaterale në botë. Madje ai tha se lidhjet kino-amerikane shkojnë përtej bilaterales, kanë rëndësi jetike për fatin e gjithë njerëzimit.

Samiti i 30-të i APEC, rëndësia botërore e Bashkëpunimit Ekonomik Azi-Paqësor

Samiti vjetor i Bashkëpunimit Ekonomik Azi-Paqësor e ka ngjarjen më të pritur takimin e sotëm mes drejtuesve të dy ekonomive më të mëdha të planetit, Presidentit të SHBA-ve Joe Biden dhe Presidentit të Kinës Xi Jinping.

Rëndësia globale e Samitit të 30-të të APEC dhe takimit Xi-Biden

Me ftesën e homologut amerikan, nga 14 deri më 17 nëntor, presidenti kinez Xi Jinping merr pjesë në Samitin Kinë – ShBA dhe në Mbledhjen e 30-të të Liderëve Ekonomikë të APEC-ut, që do të mbahet në San Françisko të SHBA-së

Biden: Mbështetja për Izraelin dhe Ukrainën jetike për sigurinë e Shteteve të Bashkuara

Presidenti Biden tha se Shtetet e Bashkuara duhet të angazhohen më thellë lidhur me dy konfliktet e huaja

Begaj takon Biden: Miq dhe partnerë të bashkuar nga një aleancë vlerash

Presidenti i Republikës, Bajram Begaj dhe Zonja e Parë Armanda Begaj zhvilluan sot një takim me Presidentin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden dhe Zonjën e Parë të SHBA, Jill Biden.

Biden: Bota duhet t’i bëjë ballë agresionit të zhveshur të Rusisë

Presidenti i SHBA-ve, Joe Biden u bëri thirrje liderëve botërorë që të ngrihen kundër Rusisë dhe të mbështesin sovranitetin e Ukrainës,

Trump: Paditë ndaj meje janë iniciuar nga Biden

Ish-presidenti i SHBA-së, Donald Trump ka reaguar në rrjetin e tij social “Truth” pas aktakuzës së katërt në Xhorxhia.

Republikanët intensifikojnë hetimet ndaj Hunter Bidenit

Ligjvënësit republikanë po intensifikojnë hetimet ndaj Hunter Bidenit dhe po përpiqen të baraspeshojnë problemet ligjore të djalit të Presidentit Biden me ato të ish-Presidentit Donald Trump