Qeveria Mitsotakis i mbijeton mocionit të mosbesimit

Nga 300 të pranishmit në sallë votuan pro vetëm 141 ligjvënës, numër i pamjaftueshëm për të rrëzuar qeverinë.

Greqia dhe Turqia nënshkruajnë deklaratën për marrëdhënie të mira fqinjësore

Kjo lëvizje vjen menjëherë pas vizitës shumë të ndjekur të presidentit turk Rexhep Tayip Erdogan në Athinë.

Skandal dhe tragjedi në Pire! Ekuipazhi i anijes hedh në det pasagjerin, ndërron jetë

Një ngjarje tragjike ndodhi mbrëmjen e së martës në portin e Pireut, në Greqi.

Zjarret në Rodos dalin jashtë kontrollit, Turqia ofron ndihmë

Rreth 19,000 banorë dhe turistë janë evakuuar të sigurt nga Rodosi për shkak të zjarreve të rënda në pyje

Turqia në ndihmë të Greqisë për shuarjen e zjarreve

Fundjava më e nxehtë në Greqi në 5 dekada

Greqi, sondazhet: Kyriakos Mitsotakis drejt një fitoreje të sigurt në zgjedhje

Grekët iu rikthehen qendrave të votimit të dielën për një proces të dytë zgjedhor brenda pesë javësh.

Deputeti grek përjashtohet nga partia e Mitsotakis pas komenteve për migrantët

Partia opozitare e majtë, Syriza i cilësoi si “raciste” deklaratat e deputetit grek

Mbytet peshkarexha në Greqi, raportohen 78 të vdekur

Mbytja e një peshkarexhe në Kalamata të Greqisë është kthyer në tragjedi

Skandali i përgjimeve në Greqi, mocion mosbesimi ndaj Mitsotakis

Në Parlamentin e Greqisë do të mbahet të premten në orën 18:00 një mocion mosbesimi ndaj qeverisë së Kyriakos Mitsotakis

Mitsotakis: “Çështja e detit” me Shqipërinë zgjidhet bazuar në të drejtën ndërkombëtare

Kryeministri i Greqisë, Kyriakos Mitsotakis, ka komentuar çështjen e detit me Shqipërinë gjatë një interviste nga Davos