Skandal dhe tragjedi në Pire! Ekuipazhi i anijes hedh në det pasagjerin, ndërron jetë

Një ngjarje tragjike ndodhi mbrëmjen e së martës në portin e Pireut, në Greqi.


Një ngjarje tragjike ndodhi mbrëmjen e së martës në portin e Pireut, në Greqi.

Sipas rojes bregdetare greke, një 33-vjeçar u shty dhunshëm nga nostromi dhe një marinar i anijes “Blue Horinzont ” që kryen linjën Pire-Hania.

Pak sekonda më vonë, udhëtari që mbërriti me vonesë ra në det dhe u mbyt.

Menjëherë në vendngjarje mbërritën ekipet e shpëtimit, por fakteqësisht nuk u bë i mundur shpëtimi i tij.

Fillimisht, stafi i anijes e fshehu ngjarjen, por çdo gjë u zbulua nga publikimi i një videoje të siguruar prej një biznesi aty pranë, ku duket qartë ngjarja.

Roja bregdetare ndaloi nisjen e anijes dhe menjëherë arrestoi kapitenin dhe gjithë stafin e anijes, e cila ndodhet e ankoruar në portin e Pireut.

Kompania anijes njoftoi se do të ndërrojë stafin dhe anija do të niset sapo të përfundojnë deponimet e pasagjerëve që u bënë dëshmitarë të vrasjes së 36-vjeçarit, emri i të cilit nuk bëhet publik për momentin.

Lexo më shumë nga

“Daily Express”: Shqipëria – zbuloni disa nga brigjet më të bukura të vendit ballkanik

Aurora Bosotti shkruan në të përditshmen britanike “Daily Express”.

Global 360

NATO me udhëheqje të re: Lidhjet e Mark Rutte-s me Kosovën ndër vite

Sekretarët e përgjithshëm të NATO-s zgjidhen me konsensus nga të 32 vendet anëtare.

Diplovista

Bregu: Zero roaming me BE-në deri më 2027

Perspektiva e Bashkimit Evropian për Ballkanin Perëndimor nuk është më një proces datash, BE-ja po ndryshon, ndoshta duhet të ndryshohet…

Gjeopolitika

Pika të zeza apo të ndritshme?

Viti 2024 duket që do të shënjohet nga luftrat dhe zgjedhjet, të cilat do të ndikojnë në fatin e një…

OPED

Shqipëria, emigrantët dhe BE

Ndërsa procesi i votimit në vendet e BE edhe pak i afrohet fundit, pak ditë më parë kryeministrja e Italisë,…

Profil

Ibrahim Kodra, “poskubisti” i fundit në Europë

Kur ishte fëmijë, portreti që i bëri komandantit të xhandarmërisë së qytetit rezultoi fatsjellës për të.

Masmedia

“Daily Express”: Shqipëria – zbuloni disa nga brigjet më të bukura të vendit ballkanik

Aurora Bosotti shkruan në të përditshmen britanike “Daily Express”.