Për herë të parë opozita turke më e fortë se Erdogani në zgjedhjet lokale

Partia më e madhe opozitare në Turqi në nivel kombëtar, CHP, ka arritur numrin më të madh të votave në zgjedhjet lokale

Tusk: Ndodhemi në momentin më kritik që prej Luftës së Dytë Botërore

Kryeministri polak Donald Tusk ka thënë se bota duhet të pranojë faktin se ka ardhur një epokë e re lufte

Aktiviteti elektoral i presidentit Biden me ish-presidentët Obama dhe Clinton, mbledh fonde rekord

Një aktivitet për mbledhje fondesh i presidentit Joe Biden të enjten në qytetin e Nju Jorkut, po grumbullon rreth 25 milionë dollarë fonde

Oferta e “çmendur”: Të blesh shtëpi me një euro!

Në reportazhin e CNN thuhet se synimi i tyre ka qenë që të shesin shtëpitë e tyre bosh, si shpresë për të rikthyer jetesën.

Masakra në Moskë, Kremlini: Kemi kapur 11 terroristët që shkaktuan këtë tragjedi

Autoritetet e Moskës kanë arrestuar 11 persona, 4 prej të cilëve morën pjesë drejtpërdrejt në sulmin terrorist në koncertin “Crocus”

Moskë, 40 të vdekur dhe 100 të plagosur pas një sulmi të dyshuar terrorist

Sipas shërbimeve ruse të urgjencës, edhe një shpërthim ka ndodhur gjatë shfaqjes me grupin rock ”Picnic”.

Pesë skiatorë të vdekur në alpet zvicerane

Autoritetet lokale janë ende në kërkim të një personi të gjashtë.

“Chega” fiton zgjedhjet parlamentare në Portugali

Socialistët në Portugali janë rrëzuar pas tetë vjetësh në pushtet

43 vende të botës kërkojnë një hetim ndërkombëtar të pavarur për vdekjen e Navalny

Një kritik i vendosur i Vladimir Putinit, Alexei Navalny vdiq më 16 shkurt në rrethana misterioze

Trupi i Alexei Navalny i kthehet nënës së tij

Navalny vdiq më 16 shkurt në një burg rus brenda Rrethit Arktik.