Pse e sulmoi Irani Izraelin?

Sulmi i Iranit kundër Izraelit do të mbahet mend si një ngjarje në të cilën ai që sulmon ka më shumë frikë se ai që sulmohet.

Në Lezhë po realizohet profecia e Ben Blushit te “Kompoti”

Gjate 2023, në Qarkun e Lezhes kanë ardhur në jetë vetëm 881 foshnja, një pjesë e konsiderueshem bebe afgane

Pse Jezu Krishti nuk ishte dhe s’donte të ishte i krishterë!

Ai lindi hebre jetoi si hebre dhe vdiq si hebre.

Si do ta shkruante Inteligjenca Artificiale romanin tim “Komploti”!

Do të quhej : Komploti kundër Komplotit. Autor: Inteligjenca Artificiale. Çmimi: falas.

“Komploti” i Ben Blushit, metafora therrëse e Shqipërisë 2044!

Pas 20 vjetësh, në Shqipëri do të ketë 200 mijë afganë dhe 700 mijë shqiptarë. Shqipëria, një “shtet afgan”.

A mund të jetë Izraeli anëtar i NATO-s?

Po çfarë do ndodhte nëse Izraeli do hynte në NATO?

Një falenderim!

E kuptoj sesa bukur është të hysh në shtëpinë e dikujt si një libër.

“Komploti” i Ben Blushit vendos rekord në Panair

Beni të fut në botën e personazheve të tij. Bashkëjeton me ta, edhe pse ngjarja ndodh në vitin 2044!

“Komploti”

Komploti përfundon me një tentativë të për grusht shteti, për ta kthyer Shqipërinë në një Afganistan të vogël në mes të Europës.

“Fevziun e lexojnë intelektualët, Ben Blushin dashnorët”

Andrea, një bukinist pensionist korçar, ka 15 vite që shet libra në rrugë.