Si po e luftojnë terrorizmin shërbimet inteligjente izraelite

Terrorizmi ka qenë dhe mbetet një nga sfidat më të mëdha ndërkombëtare.

Organizuan sulmet terroriste në Kabul, SHBA vret me dron dy operativë të lartë të ISIS-K

Sulmi amerikan vrau dy operativë të lartë të ISIS-K për të cilët ushtria beson se ishin përgjegjës për planifikimin e sulmit vdekjeprurës ndaj Shteteve të Bashkuara në Kabul

Sulmet kamikaze në Afganistan, SHBA: Do të hakmerremi ndaj ISIS

Shtetet e Bashkuara kanë kërcënuar me hakmarrje ndaj Shtetit Islamik në Afganistan, pas sulmit të sotëm terrorist vdekjeprurës pranë aeroportit të Kabulit.

Kush është ISIS-K, grupi terrorist i sulmeve kamikaze në Afganistan

ISIS-K ose Provinca Khorasan e Shtetit Islamik (ISKP) është filial rajonal i ISIS, i ashtuquajtur Shteti Islamik që është aktiv në Afganistan dhe Pakistan.

CIA: Shqipëria rrezikohet nga 65 organizata terroriste

Shqipëria rrezikohet nga mbi 65 organizata terroriste, përfshi këtu ISIS si dhe Gardën Revolucionare Islamike të Iranit. Kështu thotë raporti i Agjencisë së Inteligjencës, (CIA), në të cilin janë rifreskuar të dhënat në lidhje me vendin tonë.

Kush e mbështet dhe e furnizon me armë organizatën terroriste Hamas?

Kush e mbështet Hamasin dhe prej ku i marrin raketat? Kundërshtari i Organizatës për Çlirimin e Palestinës po lufton me sasi të mëdha raketash Izraelin.