Tusk: Ndodhemi në momentin më kritik që prej Luftës së Dytë Botërore

Kryeministri polak Donald Tusk ka thënë se bota duhet të pranojë faktin se ka ardhur një epokë e re lufte

Aktiviteti elektoral i presidentit Biden me ish-presidentët Obama dhe Clinton, mbledh fonde rekord

Një aktivitet për mbledhje fondesh i presidentit Joe Biden të enjten në qytetin e Nju Jorkut, po grumbullon rreth 25 milionë dollarë fonde

Oferta e “çmendur”: Të blesh shtëpi me një euro!

Në reportazhin e CNN thuhet se synimi i tyre ka qenë që të shesin shtëpitë e tyre bosh, si shpresë për të rikthyer jetesën.

Masakra në Moskë, Kremlini: Kemi kapur 11 terroristët që shkaktuan këtë tragjedi

Autoritetet e Moskës kanë arrestuar 11 persona, 4 prej të cilëve morën pjesë drejtpërdrejt në sulmin terrorist në koncertin “Crocus”

Moskë, 40 të vdekur dhe 100 të plagosur pas një sulmi të dyshuar terrorist

Sipas shërbimeve ruse të urgjencës, edhe një shpërthim ka ndodhur gjatë shfaqjes me grupin rock ”Picnic”.

Pesë skiatorë të vdekur në alpet zvicerane

Autoritetet lokale janë ende në kërkim të një personi të gjashtë.

Trupi i Alexei Navalny i kthehet nënës së tij

Navalny vdiq më 16 shkurt në një burg rus brenda Rrethit Arktik.

Presidentja Novak jep dorëheqjen për skandalin e abuzimit seksual të fëmijëve

Novak fali një burrë që ishte dënuar ligjërisht për ndihmë dhe nxitje në abuzimin seksual të fëmijëve dhe të rinjve

BE, nismë të re në luftën kundër drogës

Bashkimi Evropian ka ndërmarrë një nismë të re për të luftuar krimin e organizuar dhe trafikun e drogës përmes porteve.

Parlamenti voton për anëtarësimin e Suedisë në NATO

Hungaria është i vetmi anëtar i NATO-s që nuk ka miratuar ende ofertën e Suedisë për t’u bashkuar me aleancën ushtarake.