Më shumë biçikleta se sa makina në… Paris!

Në Paris, biçikleta ia kaloi makinës si mjet transporti në qendër të qytetit.

111-vjeçari anglez: Jetëgjatësia, çështje fati

”Mosha e saktë e Tinniswood është 111 vjeç 223 ditë që nga 5 prilli”, sipas Rekordeve Botërore Guinness.

Me veshje kombëtare në pritjen e Mbretit Charles III

Komunikimi vizual dhe simbolet luajnë rol në diplomaci dhe jep një mesazh të fuqishëm në skenën ndërkombëtare

Surpriza e Ramës për liderët e samitit të Procesit të Berlinit

Kryeministri Edi Rama ndau sot një prapaskenë nga Samiti i Procesit të Berlinit në Tiranë.

“Sorella d’Albania & Fratello d’Italia”, Rama kafe me Melonin në Vlorë

Kreu i qeverisë shprehet se ardhja e kryeministres italiane në Shqipëri “ishte një nder”.

Vizita e Melonit në Shqipëri tërheq vëmendjen e medias italiane

Kryeministrja italiane, Giorgia Meloni pas pushimeve në Pulia ka mbërritur në vendin e shqiponjave

Partizani-Roma, Rama ndjek miqësoren e luksit me Noizin

Kryeministri Edi Rama dhe këngëtari i njohur Noizy shijojnë së bashku miqësoren e luksit mes Partizanit dhe Romës në “Air Albania Stadium”.

Tri mënyra si çokollata e zezë ju ndihmon të bini nga pesha

Falë flavonoidëve, katekinës dhe ploifenolëve, çokollata e zezë konsiderohet si një produkt i shëndetshëm.

Arkitekti Andi Papastefani, 123 skica nga Berati 2400-vjeçar!

“Në Berat duke u endur dhe skicuar” është përmbledhja e 123 vizatimeve nga arkitekti Andi Papastefani

Bikini, kostumi seksi që u shpall mëkat nga Vatikani

5 korrik 1946 ka mbetur në histori jo vetëm të modës por edhe të risive. U lind “Bikini”.