Harley Davidson: 100 vjet lavdi

Eshtë më shumë se një motoçikletë, është më shumë se një markë: është vetë ikona e mitit amerikan.

Rama: Saranda mirëpret 35 mjete retro të Old Car Club – Bari (ASI)

Pjesemarrësit e turit vizitojnë qytetin antik të Butrintit.

Mbi 400 Vespa ikonike ndaluan në sheshin “Skënderbej”

Qendra e kryeqytetit u shndërrua në një pistë ngjyrash dhe dritash, ku Vespat shfaqën elegancën,.

“Le Raid des Baroudeurs”, Rama: Koleksionistët francezë të mjeteve historike vizitojnë Shqipërinë

Koleksionistët francezë të mjeteve historike “Le Raid des Baroudeurs” kanë vizituar Shqipërinë, në kuadër të një turi në 9 shtete të Evropës.

RETRO Albania mirëpret turin e 19-të të TourAmical

600 të apasionuar me 265 mjete klasike, në parc-ferme tek Sheshi “Italia” (13-16 maj)

Audi zbulon “Grandsphere”, “avionin privat për rrugën”

“Grandsphere” është projektuar si një sallë pritjeje e klasit të parë kur makina është në modalitetin e vetë-drejtimit.

“Vorsprung 2030”, “Audi” projekt gjigant për makinat elektrike

Gjiganti gjerman i prodhimit të makinave, “Audi” njoftoi fundin e motorëve me benzinë dhe naftë, si pjesë e prezantimit të planit strategjik “Vorsprung 2030”.