Ambasadorja Faber takim lamtumire me Yuri Kim

Ambasadorja Shqipërisë në SHBA u takua me Zëvendës Ndihmës Sekretaren e Shtetit, Yuri Kim

“Dyert e Hapura të Ambasadës” shqiptare në Uashington

Që nga viti 2016 kur mori pjesë për herë të parë, mbi 25.000 qytetarë amerikanë kanë vizituar Ambasadën gjatë këtij aktiviteti

Ndihmës Sekretarja e DASH falënderon Shqipërinë: “Besa” dhe mikpritja, frymëzim për mua!

Ndihmës Sekretarja e Departamentit Amerikan të Shtetit, Julieta Valls Noyes, priti Ambasadoren shqiptare në SHBA, Floreta Faber