Rumania mposht bindshëm Ukrainën

Rumania fitoi me rezultatin 3-0 ndaj Ukrainës në takimin e parë të Grupit E.


Rumania e nis me këmbë të mbarë rrugëtimin në Kampionatin Europian, Gjermani 2024, ndërsa fitoi me rezultatin 3-0 ndaj Ukrainës në takimin e parë të Grupit E.

Rumunët morën avantazhin në minutën e 29’ të lojës, me Stanciu, duke bërë që pjesa e parë të mbyllej me rezultatin 1-0.

Pavarësisht tentativave nga ukrainasit, skuadra rumune dyfishoi avantazhin në minutën e 53’ me një super goditje të Marin, teksa vetëm katër minuta më pa Dragus vulosi këtë takim, duke shënuar golin e tretë për Rumaninë.

3-0 dhe Rumani kryeson Grupin E, teksa Ukraina renditet në vend të katërt.

Ndërkohë vlen të theksohet se në 18:00 do të nisë ndeshja tjetër e këtij grupi ajo mes Belgjikës dhe Sllovakisë. (Supersport)

Lexo më shumë nga

Atentati ndaj Trump, Nikolla: Dhuna dhe demokracia janë të papajtueshme

Kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla reagoi sot atentatin ndaj ish-presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump.

Global 360

Biden dënon dhunën politike, pas atentatit kundër Trump

Presidenti i SHBA Joe Biden ka dënuar dhunën politike pas një sulmi në mitingun e ish-presidentit Donald Trump.

Diplovista

Bregu: Zero roaming me BE-në deri më 2027

Perspektiva e Bashkimit Evropian për Ballkanin Perëndimor nuk është më një proces datash, BE-ja po ndryshon, ndoshta duhet të ndryshohet…

Gjeopolitika

Pika të zeza apo të ndritshme?

Viti 2024 duket që do të shënjohet nga luftrat dhe zgjedhjet, të cilat do të ndikojnë në fatin e një…

OPED

Lamtumirë mjeshtër!

Tani më shumë se kurrë ka zënë vendin e tij në panteonin e letrave botërore.

Profil

Një emër i njohur i elitës intelektuale dhe politike të çerekshekullit të fundit

75-vjetori I lindjes -- Rrugëtimi i Z. Koçi Tahiri nga galeritë e Bulqizës në sallën e legjislativit shqiptar (2017-2021)

Masmedia

Atentati ndaj Trump, Nikolla: Dhuna dhe demokracia janë të papajtueshme

Kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla reagoi sot atentatin ndaj ish-presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump.