Ambasadori Bergner pret Ambasadoren Gjermane të Futbollit

Ambasadori i Gjermanisë në Tiranë, Karl Bergner, priti në një takim kortezie Ambasadoren Gjermane të Futbollit, Steffi Jones.


Ambasadori i Gjermanisë në Tiranë, Karl Bergner, priti në një takim kortezie Ambasadoren Gjermane të Futbollit, Steffi Jones.

POSTIMI I AMBASADËS GJERMANE

Ambasadorja Gjermane e Futbollit Steffi Jones në Tiranë

Steffi Jones, tre herë kampione e Evropës, kampione bote dhe më pas trajnere e ekipit kombëtar ka mbërritur në Tiranë dhe u prit nga ambasadori Bergner dhe stafi. Ajo solli me vete edhe topin zyrtar të Kampionatit Evropian të Futbollit 2024 në Gjermani i quajtur “Fußballliebe” (Dashuria për Futbollin), të cilin mundëm ta provonim edhe ne.

🇦🇱 | Ambasadorja Gjermane e Futbollit Steffi Jones në Tiranë

Steffi Jones, tre herë kampione e Evropës, kampione bote…

Posted by Ambasada Gjermane Tiranë on Monday, April 22, 2024

28 Maji, Dita Botërore e Lojërave

Dita Botërore e Lojërave, e sponsorizuar nga Shoqata Ndërkombëtare e Bibliotekave të Lodrave (ITLA), mbahet më 28 maj.

Global 360

Osmani në takim me Chulick: Çdo sukses i Kosovës mban edhe vulën e SHBA

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani ka pritur në takim Nicole Chulick, zëvendësndihmëssekretaren e Departamentit të Shtetit nga Byroja…

Diplovista

Moisiu: Greqia të ndryshojë sjelljen ndaj Shqipërisë!

Ish-presidenti i Shqipërisë Alfred Moisiu, intervistë për Euronews Albania

Gjeopolitika

Pika të zeza apo të ndritshme?

Viti 2024 duket që do të shënjohet nga luftrat dhe zgjedhjet, të cilat do të ndikojnë në fatin e një…

OPED

Shkolla e shkrimtarit

Shkrimtari nuk bëhet nga shkolla, shkrimtari lind.

Profil

Ibrahim Kodra, “poskubisti” i fundit në Europë

Kur ishte fëmijë, portreti që i bëri komandantit të xhandarmërisë së qytetit rezultoi fatsjellës për të.

Masmedia

28 Maji, Dita Botërore e Lojërave

Dita Botërore e Lojërave, e sponsorizuar nga Shoqata Ndërkombëtare e Bibliotekave të Lodrave (ITLA), mbahet më 28 maj.