Gonxhja me ambasadorin gjerman Bergner: Potenciale për programe bashkëpunimi

Ministri i Ekonomisë, Kulturës dhe Inovacionit, Blendi Gonxhja zhvilloi një takim me ambasadorin gjerman Karl Bergner


Ministri i Ekonomisë, Kulturës dhe Inovacionit, Blendi Gonxhja zhvilloi sot një takim me ambasadorin gjerman në Tiranë, Karl Bergner dhe ekipin e tij ku diskutoi sfidat dhe mundësitë për zhvillime të reja për biznesin shqiptar e gjerman dhe forcimin e tregut të punës, për të nxitur e mbështetur stabilitetin e nevojshëm ekonomik.

Në një postim në rrjetet sociale, Gonxhja bëri të ditur se me ambasadorin diskutoi mbi potencialet për projekte e programe bashkëpunimi.

POSTIMI I MINISTRIT GONXHJA

Bashkëpunim i frytshëm!

Kënaqësi takimi energjik i punës me Ambasadorin Gjerman në Shqipëri, z. Karl Bergner dhe ekipin e tij, për të diskutuar sfidat dhe mundësitë për zhvillime të reja për biznesin shqiptar e gjerman dhe forcimin e tregut të punës, për të nxitur e mbështetur stabilitetin e nevojshëm ekonomik.

Diskutuam mbi potencialet për projekte e programe bashkëpunimi, përshpejtimin e punëve në proces dhe gjenerimin e ideve të reja për lehtësi investimesh në industri prodhuese, teknologji dhe inovacion 🚀, sikurse sinergjinë për lëmin e kulturës dhe çështjet e punësimit, zonat e lira ekonomike dhe aftësimin profesional.

🤝 Bashkëpunim i frytshëm 🇩🇪🤝🇦🇱!

Kënaqësi takimi energjik i punës me Ambasadorin Gjerman në Shqipëri, z. Karl Bergner…

Posted by Blendi Gonxhja on Saturday, February 24, 2024

Mete dhe Sejko takime me drejtues të BB dhe FMN, diskutime mbi thellimin e reformave

Ministri i Financave, Ervin Mete, si dhe Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Gent Sejko, në nisje të takimeve të pranverës…

Global 360

Osmani shpall të mërkurën ditë zie në Kosovë pas vrasjes së dy grave

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, e ka shpallur të mërkurën e 17 prillit ditë zie në vend, pas vrasjes së…

Diplovista

Moisiu: Greqia të ndryshojë sjelljen ndaj Shqipërisë!

Ish-presidenti i Shqipërisë Alfred Moisiu, intervistë për Euronews Albania

Gjeopolitika

Pika të zeza apo të ndritshme?

Viti 2024 duket që do të shënjohet nga luftrat dhe zgjedhjet, të cilat do të ndikojnë në fatin e një…

OPED

Fjala është e para!

Na pëlqejnë fjalët e mençura dhe i marrim me vete! Ndaj fjala mbetet e para dhe e fundit si ajri…

Profil

Ibrahim Kodra, “poskubisti” i fundit në Europë

Kur ishte fëmijë, portreti që i bëri komandantit të xhandarmërisë së qytetit rezultoi fatsjellës për të.

Masmedia

Mete dhe Sejko takime me drejtues të BB dhe FMN, diskutime mbi thellimin e reformave

Ministri i Financave, Ervin Mete, si dhe Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Gent Sejko, në nisje të takimeve të pranverës…