Kushi pret zv/ministren e Arsimit të Turqisë: Forcim i mëtejshëm i bashkëpunimit

Ministrja e Arsimit dhe Sportit, Evis Kushi priti sot në një takim zëvendësministren e Arsimit të Turqisë, Celile Eren Ökten.


Ministrja e Arsimit dhe Sportit, Evis Kushi priti sot në një takim zëvendësministren e Arsimit të Turqisë, Celile Eren Ökten.

Ministrja Kushi bëri të ditur se gjatë takimit u diskutua mbi ecurinë e marrëveshjeve të përbashkëta në fushën e arsimit.

Njëkohësisht, ajo theksoi se ranë dakord dhe për forcimin e mëtejshëm të bashkëpunimit mes dy institucioneve.

Kushi nga ana e saj, vlerësoi kontributin e dhënë nga Turqia, si dhe mbështetjen e vazhdueshme në projektet e politikat arsimore.

Zv/ministrja Ökten ishte e shoqëruar nga kryetari i Fondacionit “Maarif”, Birol Akgün dhe ambasadori i Turqisë në Shqipëri, Tayyar Kağan Atay.

Numri i shtuar i turistëve, Rrumbullaku me krerët e drejtorive vendore: Parësore, këshillimi dhe ndihma

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Drejtues Madhor Muhamet Rrumbullaku, zhvilloi një takim me strukturat drejtuese të 12 drejtorive…

Global 360

Gërvalla: Përshpejtim i procesit të anëtarësimit në BE për ruajtjen e paqes në rajon

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës së Kosovës, Donika Gërvalla, mori pjesë në takimin e grupit “Miqtë e Ballkanit…

Diplovista

Bregu: Zero roaming me BE-në deri më 2027

Perspektiva e Bashkimit Evropian për Ballkanin Perëndimor nuk është më një proces datash, BE-ja po ndryshon, ndoshta duhet të ndryshohet…

Gjeopolitika

Pika të zeza apo të ndritshme?

Viti 2024 duket që do të shënjohet nga luftrat dhe zgjedhjet, të cilat do të ndikojnë në fatin e një…

OPED

Shqipëria, emigrantët dhe BE

Ndërsa procesi i votimit në vendet e BE edhe pak i afrohet fundit, pak ditë më parë kryeministrja e Italisë,…

Profil

Ibrahim Kodra, “poskubisti” i fundit në Europë

Kur ishte fëmijë, portreti që i bëri komandantit të xhandarmërisë së qytetit rezultoi fatsjellës për të.

Masmedia

Numri i shtuar i turistëve, Rrumbullaku me krerët e drejtorive vendore: Parësore, këshillimi dhe ndihma

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Drejtues Madhor Muhamet Rrumbullaku, zhvilloi një takim me strukturat drejtuese të 12 drejtorive…