Bursat e studentëve shqiptarë, Ambasada Britanike nënshkruan Memorandum Mirëkuptimi me British School of Tirana

Ambasadori Alastair King-Smith nënshkroi një Memorandum Mirekuptimi me British School of Tirana


Ambasadori Alastair King-Smith nënshkroi një Memorandum Mirekuptimi me British School of Tirana, e cila do të jetë bashkë-sponsorizuese e bursave të studentëve shqiptarë, për të ndjekur kurse Master njëvjeçare në Mbretërinë e Bashkuar.

POSTIMI I AMBASADES BRITANIKE

Ne jemi të lumtur të njoftojmë partneritetin tonë me Shkollën British School of Tirana për Programin tonë Chevening Chevening Awards (FCDO)

Ambasadori Alastair King-Smith nënshkroi një Memorandum Mirekuptimi me British School of Tirana, e cila do të jetë bashkë-sponsorizuese e bursave të studentëve shqiptarë, për të ndjekur kurse Master njëvjeçare në Mbretërinë e Bashkuar.

Ambasadori vizitoi edhe ambientet e British School of Tirana dhe bashkëbisedoi me nxënësit e Asamblesë së Shkollës së Mesme.

British School of Tirana është një shkollë private e pavarur që vepron në Tiranë, e cila aktualisht ka 300 nxënës. Ne do të vijojmë të inkurajojmë partneritetin dhe shkëmbimet në arsim mes  dhe .

Zbuloni më shumë për British School of Tirana ??: https://britishschooloftirana.al/

?? I Ne jemi të lumtur të njoftojmë partneritetin tonë me Shkollën British School of Tirana për Programin tonë…

Posted by British Embassy Tirana on Friday, June 23, 2023

“Artivizim për një transformim social të përgjegjshëm”

Qendra për Hapje dhe Dialog dhe Instituti Italian i Kulturës prezantuan ekspozitën e mjeshtrit ndërkombëtar Michelangelo Pistoletto

Global 360

Osmani në takim me Chulick: Çdo sukses i Kosovës mban edhe vulën e SHBA

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani ka pritur në takim Nicole Chulick, zëvendësndihmëssekretaren e Departamentit të Shtetit nga Byroja…

Diplovista

Moisiu: Greqia të ndryshojë sjelljen ndaj Shqipërisë!

Ish-presidenti i Shqipërisë Alfred Moisiu, intervistë për Euronews Albania

Gjeopolitika

Pika të zeza apo të ndritshme?

Viti 2024 duket që do të shënjohet nga luftrat dhe zgjedhjet, të cilat do të ndikojnë në fatin e një…

OPED

Shkolla e shkrimtarit

Shkrimtari nuk bëhet nga shkolla, shkrimtari lind.

Profil

Ibrahim Kodra, “poskubisti” i fundit në Europë

Kur ishte fëmijë, portreti që i bëri komandantit të xhandarmërisë së qytetit rezultoi fatsjellës për të.

Masmedia

“Artivizim për një transformim social të përgjegjshëm”

Qendra për Hapje dhe Dialog dhe Instituti Italian i Kulturës prezantuan ekspozitën e mjeshtrit ndërkombëtar Michelangelo Pistoletto