Studentët shqiptarë në ekspozitën e Artit “EMIS 2023” në Izrael

Bashkëpunimi ndërmjet Shqipërisë dhe Izraelit bazohet edhe në fushën e arsimit dhe multikulturalizmit.


Studentët e talentuar shqiptarë në ekspozitën vjetore të Artit EMIS 2023: “HECTIC” në Izrael. Mori pjesë edhe ambasadori Bardhyl Canaj dhe Sonila Turshila.

Bashkëpunimi ndërmjet vendeve tona në fushën e arsimit bazohet edhe në praktikat e shkëlqyera të të mësuarit që mund të ofrojnë institucionet si EMIS: multikulturalizëm, kurrikula të shkëlqyera mësimore dhe një staf i përkushtuar i fakultetit, shkruan ambasada shqiptar në Izrael.


Postimi i Ambasadës Shqiptare në Izrael

Faleminderit stafit akademik të EMIS, për ftesën ndaj Ambasadës Shqiptare në Izrael, duke përfshirë studentin tonë nga Shqipëria, në ekspozitën vjetore të Artit EMIS 2023: “HECTIC”.

Bashkëpunimi ndërmjet vendeve tona në fushën e arsimit bazohet edhe në praktikat e shkëlqyera të të mësuarit që mund të ofrojnë institucionet si EMIS: multikulturalizëm, kurrikula të shkëlqyera mësimore dhe një staf i përkushtuar i fakultetit.

Ekspozita jep një vështrim në botën e ndjeshme të artistëve të rinj që janë në mes të adoleshencës së rritur, dhe përparimin natyror të krijuar nga distanca nga e panjohura.

Shumë krenarë për studentët tanë të talentuar. Duke i uruar suksese në përpjekjet e tyre akademike!

Thank you to the academic staff of #EMIS, for inviting #AlEmbassy including our student from Albania, to EMIS annual Art…

Posted by Ambasada Izrael on Friday, March 3, 2023

Këlcyra është qyteti më i lashtë i Shqipërisë!

DODONA, sot ka vendlindjen, shtëpinë e saj me fakte dhe argumente dhe ajo është Këlcyra.

Global 360

Osmani i uron fitoren presidentit të Turqisë, Erdogan

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka uruar presidentin e Turqisë, Rexhep Tajip Erdogan për fitoren e zgjedhjeve presidenciale.

Diplovista

Djali kujton historinë e nënës që u shpëtua në Shqipëri gjatë Holokaustit

Zëri i Amerikës interviston djalin Juta Gerechter, Benjy Neumman dhe familjarët e Njazi dhe Lisa Lotte Pilkut

Gjeopolitika

Dialogu dhe kooperimi Francë & Europë me Kinën si alternativë për paqe!

Presidenti i Republikës Franceze, Emmanuel Macron, realizoi në Kinë një vizitë treditore

OPED

Mid’hat Frashëri, diplomat, albanalog dhe antropolog i spikatur

Fjala në përurimin e vëllimit të tetë të veprës së zgjedhur të Mid'hat Frashërit.

Profil

Jepini pasaportën kuqezi “shqiptares” Yuri Kim!

Një portet i “paautorizuar” i Ambasadores Amerikane në Shqipëri, Yuri Kim.

Masmedia

”The Sun”: Shqipëria vendi i ri i pushimeve verore në Evropë

Mesatarisht, kostoja e jetesës në Tiranë është rreth 61 për qind më e ulët se në Londër.