Veliaj: “Dhuro për popullin turk”, faleminderit secilit për kontributin!

Pas tërmetit tragjik, qindra qytetarë i janë bashkuar nismës së Bashkisë së Tiranës për të mbledhur ndihma për popullin turk.


Pas tërmetit tragjik me mbi 31 mijë viktima, qindra qytetarë i janë bashkuar nismës së Bashkisë së Tiranës për të mbledhur ndihma për popullin turk.

Përmes një postimi në rrjete sociale, kryebashkiaku Erion Veliaj falenderon qytetarët dhe vullnetarët që po kontribuojnë në këto ditë të vështira.

“Faleminderit secilit vullnetar dhe qytetar për kontributin e dhënë në ndihmë të popullit turk në këto ditë tepër të vështira! Çadra e dhurimit ndodhet pranë Bashkisë së Tiranës”, thekson Veliaj.

“Dhuro për popullin turk”, është pika e ngritur pranë Bashkisë Tiranë për të gjithë ata që duan të kontribuojnë për personat e prekur nga tërmeti në Turqi. Gjatë këtyre ditëve kanë qenë të shumte qytetarët që janë solidarizuar duke ndihmuar me sende të ndryshme Të gjitha ndihmat e qytetarëve të kryeqytetit mblidhen dhe dërgohen në mënyrë të organizuar me ambasadën turke në Shqipëri.

Faleminderit secilit vullnetar dhe qytetar për kontributin e dhënë në ndihmë të popullit turk në këto ditë tepër të…

Posted by Erion Veliaj on Monday, February 13, 2023

Kompanitë shqiptare në fokus të konferencës “Business 2030

Ambasada e Suedisë në Shqipëri dhe Kombet e Bashkuara organizojnë Konferencën “Business 2030”

Global 360

Epoka e post-së vërtetës, “faktet alternative” dhe Kina në lupën e medias

  Nga Dr. Marsela Musabelliu Psikologët përdorin termin “gaslight” (shqipëruar ndriçim/ndezje me gaz) për t’iu.

Diplovista

Djali kujton historinë e nënës që u shpëtua në Shqipëri gjatë Holokaustit

Zëri i Amerikës interviston djalin Juta Gerechter, Benjy Neumman dhe familjarët e Njazi dhe Lisa Lotte Pilkut

Gjeopolitika

Dialogu dhe kooperimi Francë & Europë me Kinën si alternativë për paqe!

Presidenti i Republikës Franceze, Emmanuel Macron, realizoi në Kinë një vizitë treditore

OPED

Mid’hat Frashëri, diplomat, albanalog dhe antropolog i spikatur

Fjala në përurimin e vëllimit të tetë të veprës së zgjedhur të Mid'hat Frashërit.

Profil

Jepini pasaportën kuqezi “shqiptares” Yuri Kim!

Një portet i “paautorizuar” i Ambasadores Amerikane në Shqipëri, Yuri Kim.

Masmedia

”The Sun”: Shqipëria vendi i ri i pushimeve verore në Evropë

Mesatarisht, kostoja e jetesës në Tiranë është rreth 61 për qind më e ulët se në Londër.