Modeli inteligjent i Izraelit në transport, Balluku takon Regev

Zëvendëskryeministrja e Shqipërisë, Belinda Balluku, takohet në Izrael me Ministren e Transportit, Miri Regev


Zëvendëskryeministrja e Shqipërisë, Belinda Balluku, njëherësh Ministre e Infrastrukturës dhe Energjisë, është takuar në Izrael me Miri Regev, Ministre e Transportit, e vetmja grua në kabinetin e ri të Kryeministrit Benjamin Netanyahu.

Sipas postimit të Ballukut, u diskutua për rëndësinë e transportit dhe për zgjidhjet inteligjente që Izraeli planifikon të aplikojë në të ardhmen.

Postimi i Zv.kryeministres Balluku

Me Miri Regev מירי רגב , Ministren e Transportit, e vetmja grua në kabinetin e ri të Kryeministrit Benjamin Netanyahu – בנימין נתניהו , e cila ka mbajtur dhe më parë disa pozicione kyçe dhe njihet si një nga figurat më të forta në Izrael. Diskutuam për rëndësinë e transportit dhe për zgjidhjet inteligjente që 🇮🇱Izraeli planifikon të aplikojë në të ardhmen. 🤝Bashkëpunimi edhe në këtë fushë do të maksimalizohet gjatë vitit në vazhdim pasi nga të dyja qeveritë tona ekziston dëshira e mirë për tu hapur ndaj ideve të reja.

Me Miri Regev מירי רגב , Ministren e Transportit, e vetmja grua në kabinetin e ri të Kryeministrit Benjamin Netanyahu -…

Posted by Belinda Balluku on Thursday, January 26, 2023

Ambasadori i Holandës, Dr. Vos: “WaterAction”, frymëzues arti i nxënësve në Kavajë

Ambasadori i Mbretërisë së Holandës në Shqipëri, Dr. Reinout Vos, viziton shkollat e qytetit të Kavajës

Global 360

Ish-truproja i Putinit arrestohet për ryshfet

Hetuesit ushtarakë rusë nisën një rast penal kundër gjeneralmajorit, Vadim Dragomiretsky

 Loredan Bubani dhe autori i intervistës, Kliton Nesturi

Diplovista

Loredan Bubani, nga Bukureshti në Tiranë: Nermini, dashuria e jetës sime!

Intervistë e pabotuar me Loredan Bubanin. Njeriu i letrave shqipe, i cili u nda nga jeta disa ditë më parë

Gjeopolitika

Fushatat ruse të dezinformimit synojnë vendet në zhvillim

Në vend që të synojë Perëndimin si dikur, Rusia synon tashmë vendet afrikane, Azinë Juglindore dhe Amerikën Latine

OPED

Mbi etnonimin “shqiptar”, si një fenomen endemik në gjuhët europiane

Një përqasje krahasimore që nxjerr më në pah veçorinë e emërtimit „shqiptar“ në gjuhët europiane

Profil

Shqiptarja Elena Peshkopia, e para femër në botë me doktoraturë në filozofi

Elena Peshkopia lindi në Venecia në 1646. E ëma e saj ishte Zhaneta Boni (Zanetta Boni). Ndërroi jetë 38 vjeçe.

Masmedia

“Media For All”: Gazetaria e pavarur ka rëndësi

Morën pjesë mbi 100 gazetarë dhe redaktorë nga i gjithë Ballkani Perëndimor, ekspertë rajonalë dhe ndërkombëtarë