“Express”: Shqipëria ka gjithçka që një turist mund të dëshirojë për pushime

E përditshmja britanike “Express”: Butrinti është cilësuar si ‘Maldivet’ e Evropës, por gjithashtu strehon rrënojat romake.

“El Universo”: Udhëtoni në Shqipëri dhe zhytuni në aventurën e ëndrrave tuaja

“El Universo” është një nga gazetat më të mëdha në Ekuador.

“News Day Fr”: Vizitoni plazhet ‘parajsë’ në Rivierën Shqiptare

E përditshmja franceze “News.day Fr”: Përveç plazheve të shumta, vendi ofron edhe peizazhe piktoreske dhe qytete turistike

“Travel off Path”: Shqipëria ndër destinacionet kryesore evropiane për 2024

revista amerikane e udhëtimeve “Travel off Path”: Vendi është konsideruar si “Maldivet e Evropës” falë plazheve të tij të bukura.

Revista franceze “Voyage”: Shqipëria mes destinacioneve në trend për 2024-n

Pushimet në bregdetin e Shqipërisë kushtojnë më pak se sa një udhëtim në Greqi apo në Kroaci

Revista amerikane: Shqipëria mes vendeve më unike ballkanike për të vizituar në 2024

Revista amerikane “AZ Animals” e ka renditur Shqipërinë mes 11 vendeve më unike ballkanike për të vizituar në vitin 2024

“OKdiario”: Shqipëria mes destinacioneve më të mira ‘low cost’

Media spanjolle: Destinacione shumë të vlefshme, ku do të zbuloni vende të qeta dhe autentike, larg turizmit masiv.

“Que’! Madrid”: Shqipëria, një perlë e vërtetë për t’u zbuluar në Ballkan

Veronica Santana për të përditshmen spanjolle: Zbulimi i Shqipërisë është një përvojë e paharrueshme

Revista franceze “Voyages et Tourisme”: Shqipëria ndër destinacionet më të mira në Evropë

Shqipëria është renditur mes katër vendeve evropiane më të lira për turistët.

“Voyages et Tourisme”: Udhëtoni në Shqipëri

Tirana, kryeqyteti shqiptar, po bëhet gjithnjë e më popullor në mesin e turistëve që kërkojnë një eksperiencë unike udhëtimi